Rodina Domácnosť Dobrý nápad: Zabavte unudeného školáka hrou s fazuľkami

Dobrý nápad: Zabavte unudeného školáka hrou s fazuľkami

fazuľa

Máte doma prázdninujúce dieťa, ktoré sa vám sťažuje, že sa doma nudí? A vy práve potrebujete dovariť rýchlo obed a ešte vás čaká žehlenie? Vyskúšajte ho nahovoriť na jednoduchú hru, ktorá fungovala ešte u našich starých rodičov. Babičky a dedkovia radi spomínali na to, ako sa kedysi hrávali. Nemali toľko bábik a autíčok ako naše deti. Hrávali sa s fazuľkami 🙂

Vyskúšajte s takouto hrou oboznámiť aj vášho unudeného školáka. Keďže už “derie” školské lavice, veľmi dobre vie, že fazuľa či iné strukoviny v surovom stave nepatria do žiadneho otvoru na tele. 🙂 V tom prípade je to vhodný adept na to, aby sa prostredníctvom takejto hry vrátil do dôb našich prarodičov.
Prípadne ich skúste namotivovať na to, že s hrou, ktorú pre nich máte pripravenú, sa budú cítiť ako v rozprávke. Že neviete v ktorej? Tak vám to v nasledujúcich riadkoch ozrejmíme.

Nakuknite do komory a nájdite strukoviny viacerých druhov. Nemusí ísť len o spomínanú fazuľu. Zábava môže byť aj s cícerom, šošovicou alebo so sójou. Množstvo, aké obetujete na hru, nasypte z každého druhu do veľkej misky. Pripravte aj zopár menších nádobiek /misiek, plastových fliaš a pod./.
A hra sa môže začať: unudený potomok môže triediť druhy strukovín do jednotlivých nádobiek, vytvoriť si z nich nejaký zaujímavý obrazec, prípadne porátať, koľko nazbieral do jednej misky:-) . Kreatívny školák dokáže vymyslieť pri hre s fazuľkami viacero možných alternatív a zapojiť do toho aj svoju fantáziu. A o zábavu bude postarané.
Už asi viete, že vaše deti sa tak na chvíľu stanú malými popoluškami a “popolušiakmi”:-) .

foto: pixabay.com