strava pri dojčení

Čoraz viac ľudí zisťuje, aké skvelé účinky má kokosový olej a ako významne prospieva nášmu zdraviu. Domorodci, ktorých väčšiu časť stravy tvorí kokosový olej, nepoznajú tráviace problémy, rakovinu, osteoporózu a senilitu. Kokosový olej je stále viac a viac vyhľadávaný, vďaka svojim jedinečným účinkom pre deti, mamičky, dospelých a starších ľudí.

 

Vedci z Oregon Health Sciences University prišli s informáciou, že až do 6 hodín po skonzumovaní kokosového oleja obsahuje materské mlieko zvýšený obsah kyseliny laurovej, ktorá zabíja všetky patogény a posilňuje obranyschopnosť dieťatka.

Pre kokosový olej je dôležité, aby bol spracovaný do čo najmenšej teploty cca 40 °C, aby sa zachovali všetky nutričné hodnoty, ktoré nám kokosový olej môže ponúknuť. Preto je lepšie vybrať si pri kúpe označenie raw. Najlepšie je kokosový olej konzumovať priamo bez tepelnej úpravy, napríklad 1 lyžičku denne.

kokosový olej

Kokosový olej mimo iného pôsobí antibakteriálne a výrazne bieli zuby. Zbavuje pokožku vyrážok a prospieva k rastu zdravých vlasov. Je prospešný pri tehotenstve, pretože zmierňuje vznik strií. Pôsobí ako prevencia proti rakovine a srdcovo-cievnym ochoreniam.

Kokosový olej si vydobyl popredné miesto vo svete pre svoje blahodarné účinky. Stále sa prichádza na nové spôsoby jeho využitia. Stal sa dokonalým pomocníkom v kráse, zdraví ale aj v domácnosti.

Zdroj: Ohsu.edu | Foto: Pixabay.com