Je to týždeň, čo tento svet navždy opustil Karel Gott. Spevák a hlavne človek, ktorého milovali všetci. Pár mesiacov predtým, ako odišiel do večnosti, vznikol krásny duet Karla s dcérkou Charlotte Ellou. Teraz, po Karlovom odchode naberá táto dychvyrážajúca a dojemná skladba úplne iný rozmer.

 

Pieseň Srdce nehasnou má na youtube viac ako 18 miliónov vzhliadnutí a pozerajú ju ľudia po celom svete vďaka anglickým a nemeckým titulkom. Na tvorbe skladby sa podieľal aj frontman kapely Kryštof Richard Krajčo a spolu s kapelou ho môžete vidieť hrať v dojemnom videoklipe k tejto skladbe.

Ako prezradil pre portál extra.cz producent skladby Lukáš Chromek, dcéra Karla Gotta si plne uvedomovala o čom pieseň je a spievala sa jej veľmi ťažko. “Vedela, o čom spieva a nebolo to pre ňu ľahké. Občas sme ju museli všetci povzbudiť, že je to len pieseň. Je to citlivá slečna,” spomína. V tom čase nikto netušil, že slová piesne sa tak skoro naplnia a je to maestrova posledná skladba.

S ohľadom na to, že 13-ročná Charlotte si už takto ako v nasledujúcom videoklipe nikdy so svojim otcom nezaspieva, je skladba omnoho smutnejšia.

Karel Gott a Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou

Zdroj: cas.sk, youtube.com | Foto: youtube.com