Osud sa niekedy s nami nemazná a svoje o tom vie aj muž, ktorého vyznanie dojalo k slzám množstvo žien na Facebooku. Mladý Slovák sa rozhodol vzdať hold svojej matke, ťažko skúšanej od života, a zároveň apeloval na ostatné matky v ťažkej situácii, aby sa osudu postavili.

 

Na stránke Priznania žien sa 27-ročný muž vyznal zo svojho ťažkého detstva, kedy sa jeho matka rozhodla opustiť muža alkoholika a vychovávala jeho a brata sama. Zároveň prizvukuje ženám v podobnom vzťahu, aby sa vymanili z nefungujúceho manželstva. Jeho úprimná spoveď vohnala slzy do očí mnohým ženám a matkám.

Úprimné vyznanie 27-ročného Slováka:

“Som muž, mám 27 rokov a toto priznanie je pre všetky ženy, ktoré sú v dlhodobých vzťahoch či manželstvách a ich muži sú svine. Nebojte sa odísť preč, aj keď máte deti. Dokážete to, ste silnejšie, ako si myslíte.Bojíte sa toho, ako to budú znášať deti? Prenesú sa cez to. Viem to z vlastnej skúsenosti. Otec bol alkoholik, prepil všetko, čo mal, každú jednu výplatu. Mojej mame nedal nič, len utrpení, bolesť a zlé spomienky. Mne dal iba jednu vec do života – ukážkový príklad toho, ako nikdy nechce dopadnúť. Vy matky dokážete veci, o ktorých ani neviete a preto máte môj obdiv.

Moja mama vychovala mňa aj staršieho brata bez pomoci. Každý deň bola v robote od rána do večera

Moja mama vychovala mňa aj staršieho brata bez pomoci. Každý deň bola v robote od rána do večera a spomínam si, ako som jej vyvolával do práce, kedy príde domov. Čakali sme ju, kým neprišla unavená a zničená, ale dokázala zo mňa aj z brata vychovať mužov, za ktorých sa nemusí hanbiť. Osamostatnil som sa v 24-ke a teraz mám vlastný byt, dobrú robotu a žijem, som tu…

Preto ženy, matky, hovorím vám, choďte preč od tých chlapov, dokážete to, viem, že to bude ťažké a áno, zvyk je železná košeľa… A vám, chlapi, ktorí robíte peklo svojim ženám, poviem len toľko. Na každú sviňu sa varí voda. V živote som sa nikomu neklaňal a ani nebudem. Zaslúžia si to iba dve ženy v mojom živote. Žena, ktorá mi dala život a starala sa o mňa, lebo je pre mňa kráľovná, že to dokázala (ako dieťa som nebol najlepší) a žena, ktorá bude nosiť pod srdcom moje dieťa.”
Zdroj: Facebook / Priznania žien | Foto: depositphotos.com