Nie všetkým deťom je dopriate narodiť sa do svojej rodiny. Príkladom je aj malé dievčatko, ktorého mamička už počas tehotenstva bola rozhodnutá, že ho po narodení dá na adopciu. Následne ju odmietlo až 20 jej budúcich potencionálnych rodín. Napokon všetko šťastne dopadlo.

Dievčatko menom Alba ešte ani nebolo na svete, keď nad ním jeho mama vyriekla ťažký ortieľ. V čase, keď bola v brušku o ňu prejavili záujem mnohé adoptívne rodiny. Všetko sa ale zmenilo po jej narodení. Krásne blonďaté dievčatko totiž malo Downov syndróm a odmietlo ju viac ako 20 rodín.

V tom čase sa o adopciu začal zaujímať aj 40-ročný Talian Luca Trapanese. Keď mu zavolali, že sa má ísť do nemocnice pozrieť na malú Albu, okamžite vyštartoval. Akonáhle ju uvidel v postieľke, vedel, že o toto dievčatko sa chce postarať a byť jej otcom. Diagnóza ho neodradila, s deťmi s Downovým syndrómom mal už dokonca skúsenosti a vedel, že dokážu človeka veľmi obohatiť.

Dnes má Alba už 18 mesiacov a je to jedno veľmi šťastné dieťa, ktoré vo svojom otcovi našlo kopec lásky a podpory. Obaja sú príkladom toho, že láska je bezpodmienečná. Luca založil nadáciu, prostredníctvom ktorej pomáha postihnutým deťom, aby mali krajší život.

Zdroj: prezenu.joj.sk | Foto: Instagram / Luca Trapanese