Nie je nič horšie, ako keď rodič prežije svoje dieťa. Mnohé ženy bohužiaľ túto ťažkú životnú skúšku zažijú ešte v čase, keď dieťatko len porodili. Podobne ako mamička z Galanty, ktorej dieťatko žilo necelé dva dni. Na nemocnicu chce podať trestné oznámenie.

 

Celých deväť mesiacov prebiehalo tehotenstvo v poriadku a nič nenasvedčovalo tomu, že 18-ročná mamička Dominika si svoje dieťatko neužije. Bábätko prenášala tri dni. Keď išla na plánovanú kontrolu a povedala doktorovi, že krváca, dozvedela sa, že má prísť o dva dni a že ju hospitalizujú. Celú dobu krvácala a mala bolesti.

Mamičke sa niečo nezdalo

Aj po hospitalizácii cítila bolesti a upozorňovala sestričku, že sa jej niečo nezdá. No ako prvorodička to nevedela zhodnotiť. Ani na ďalší deň sa nič nedialo. Prišiel ďalší a vtedy jej začala pomaly odtekať plodová voda. Upozornila na to, že ženy v jej rodine rodili cisárskym rezom a zrejme má dedičné, že sa neotvára. Na to jej povedali, že nález na cisársky rez nemá a nech oddychuje a pripravuje sa na pôrod.

Vraj je to jej chyba

Opäť prešiel celý deň a Dominika dostala kontrakcie, zároveň z nej tiekla krv. Aj tak len počula, že to určite ešte nie je pôrod a sama zistí, kedy to príde. O tri hodiny na to už bola na pôrodnej sále. Personál jej povedal len toľko, aby zatlačila. Dieťa porodila, no už bolo celé modré a nedýchalo. Čerstvá mamička sa vraj od zdravotníkov dozvedela, že je to jej chyba a malý sa napil plodovej vody, v ktorej už bola jeho stolica.

Chce podať trestné oznámenie

Malého Samka previezli na Kramáre, ale zachrániť sa im ho nepodarilo. Žil necelé dva dni. Nemocnica tvrdí, že pacientka bola monitorovaná a nič nenasvedčovala komplikáciám. Dominika si naopak myslí, že ak by jej spravili cisársky rez, jej synček by žil. Na nemocnicu chce podať trestné oznámenie a podať sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com