Donovaly sú v súčasnosti rajom malých i veľkých. Nachádzajú sa severne od Banskej Bystrice. Sú dôležitým letným i zimným turistickým strediskom. Ako vieme, nachádza sa tu množstvo atrakcií pre naše deti, ktoré inde na Slovensku nenájdete. Poďme sa na ne teda bližšie pozrieť! 

 

Čo nás v Donovaloch čaká a neminie? Koľko peniažkov by ste si mali pripraviť?

Prvá zástavka by mala patriť dnes už známemu Dobšinského rozprávkovemu svetu Habakuky!

Habakuky

V dedinke nájdete rôzne príbytky z motívov rozprávok. Centrálnym bodom je Škrupinkový zámok s jazierkom. Nesmie chýbať ani Medovníková chalúpka. Počas leta sa konajú rôzne divadelné predstavenia podľa aktuálneho programu. Prevádzka je k dispozícii medzi 10 – 18 hodinou. Vstupné je pre deti do 3 rokov zdarma. Od 3 rokov do 120 rokov 8 eur.

Škrupinkový zámok

Druhá zastávka (po svete plnom rozprávok) by mala patriť detskému mestečku Donovalkovo.

Donovalkovo

Je to hlavné mesto našich detí. Nájdete tu 17 zmenšenín domčekov, ktoré reálne napodobňujú skutočné domčeky nás dospelákov. Vhodné sú už pre deti od 2 rokov. V domčekoch sa naozaj vyskytuje všetko, čo vo svete veľkých, len je to presne prispôsobené na mieru detí. Dokonca sa deti môžu obliecť do kostýmov a zdôrazniť tak atmosféru zážitku.

Domčeky ako pošta, kino a mnoho ďalších vnesie našich malých aspoň na chvíľku do sveta nás dospelých. Môžu si vyskúšať povolanie hasiča, policajta či kaderníčky. Nachádza sa tu aj minifarma. Animátori pomáhajú deťom pri rôznych aktivitách.

Koľko to bude stáť vašu peňaženku? Vstupne v lete 3 – 99 rokov 9 eur na deň. Otváracie hodiny v hlavnej sezóne sú od 10 do 18 hodiny.

Poslednou atraktívnou zastávkou je Myšiačikov detský park.

Myšiačikov detský park

Je to vodný zážitkovo – edukatívny park. Skladá sa z 9 atrakcií, ktoré na seba navzájom nadväzujú a tak tvoria jeden súvislý celok. Otváracie hodiny od 9 – 17 a vstupné pred dospelých je 8 eur. Deti od 2 do 15 rokov 6 eur.

Spravte si deň plný nových zážitkov. A navštívte tento úžasný kraj. 🙂

Zdroj/Foto: donovalkovo.sk, habakuky.eu | Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk