AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

„Mám pocit, že tu niekto opustil jedno dieťa a dvoch psov“ znel zmätený hovor na 911 od náhodného vodiča auta z diaľnice, v jedno pracovné ráno. Na otázku, či volajúci zistil niečo konkrétne od opusteného dieťaťa, zaznela ešte šokujúcejšia odpoveď: „Dieťa nepovedalo nič, lebo ešte nevie hovoriť!“ Malý stopár mal totiž iba jeden rok!

Pre pána Charlesa Haverfielda z amerického Lonoke sa premenila bežná ranná jazda do práce na skutočnú drámu. Prechádzal práve po diaľnici 319. Ako každé ráno tu bola premávka hustá a autá prechádzali v plnej rýchlosti.

“Prechádzka” po diaľnici mohla skončiť tragédiou

Nečakaný účastník premávky

Zrazu v spätnom zrkadle uprostred diaľnice uvidel prechádzať malé batoľa a dvoch psov. Chlapček mal v ústach cumlík, oblečené plienky a neisto sa tmolil rovno uprostred diaľnice. Hroznej tragédii zabránila len duchaprítomnosť pána Haverfielda, ktorý sa zastavil na parkovisku, vzal dieťatko do náručia a utekal s ním do bezpečia. Privolaná polícia napokon podľa údajov na obojku jedného zo psov dokázala nájsť chlapčekovu matku. Dieťatko bývalo cca 5 minút od miesta, kde ho pohotový vodič videl.

Takmer smrteľná  nezodpovednosť

Matku dieťaťa, Lindsey Moody,  zastihli v dome na Champlin Road. Vyšetrovateľov ale čakal ďalší nepríjemný šok. 24- ročnej mamičke nechýbal ani jej syn, ani jej psy.

Nezodpovedná matka svoje stratené dieťa vôbec nehľadala

„Matka sa práve zobudila a tak policajný náčelník v domácnosti našiel vodné sklenené „bongo“ na fajčenie a podozrivý biely prášok, o ktorom predpokladáme, že sa jedná o nejaký druh metanfetamínu“ vyjadril sa k prípadu kapitán David Mufford-  krajský šerif Lonoke a dodáva. „Neexistuje ospravedlnenie nato, že tak malé dieťa sa ocitlo na takejto frekventovanej ceste.“

Šerif odovzdal dieťa do opatery otca

Lindsey Moody bude čeliť niekoľkým závažným obvineniam, ako nedovolené vlastníctvo kontrolovanej látky (metalfetamín), prechovávanie drog, nedovolené ozbrojovanie a hlavne ohrozenie a zanedbanie starostlivosti o maloleté dieťa 1. stupňa.

Malé batoľa našťastie neutrpelo žiadne zranenia. Momentálne je v bezpečí u svojho otca, ktorému bolo zverené do starostlivosti.

Zdroj: fox16.com | Foto: pixabay.com; arkansasmatters.com