Vôňa benzínu, drsný vzhľad a sloboda v očiach… . Desiatky žien z motorkárskeho klubu Sirény v New Yorku dokazujú, že napriek prevažne mužskej záľube nie sú iba „drsňáčky,“ ale majú srdce na správnom mieste. Rozhodli sa pomáhať Newyorskej mliečnej banke. A robia to naozaj netradičným spôsobom.

Na svojich motorkách rozvážajú po New Yorku a jeho okolí materské mlieko tým bábätkám a ich mamičkám, ktoré ho majú nedostatok. Cieľom sú nemocnice, súkromné pôrodnícke zariadenia a mamičky v domácnosti – všetci, ktorí  prostredníctvom Newyorskej mliečnej banky požiadali o pomoc.

“Naše srdce nie je z ľadu”

„Dali sme sa na to dobrovoľne, pretože je to humanitárna vec. Aj keď sme motorkárky, stále sme ženy. A ako ženy cítime potrebu pomáhať iným ženám,“ povedala jedna z členiek klubu pre časopis Parents to Parents.

S nápadom  zapojiť do rozvozu mlieka babskú motorkársku partiu, prišla riaditeľka Newyorskej Mliečnej Banky. „Zásoby materského mlieka sa im minulý rok rapídne zvýšili, nemali však možnosti na jeho distribúciu. Tak, ako sa urgentne prepravujú krvné rezervy, tak potrebovali vyriešiť urgentný a bezpečný rozvoz mlieka,“ povedala Jen Baquial, prezidentka klubu Sirény. Ponuka sa medzi členkami klubu rýchlo rozšírila a v teréne je v súčasnosti takmer päť desiatok žien so vzácnym nákladom.

Výhoda dvojkolesového rozvozu je neodškriepiteľná. Ak žijete v meste, kde sú dopravné zápchy na dennom poriadku, jediný spôsob, ako zásielku dopraviť rýchlo a bezpečne na miesto určenia, je na motorke. S motorkou dokážete kľučkovať pomedzi autá, vyhýbať a zápcham, kolónam a aj náklady na dopravu sú oveľa nižšie ako s autom.

Akcia na rozvoz materského mlieka nie je jediná, do ktorej sa ženy zapájajú. Každoročne organizujú viaceré charitatívne stretnutia či zbierky. Ohlasy k ich činnosti majú na sociálnych sieťach veľký ohlas a fandia im státisíce fanúšikov.

Zdroj: časopis Parents to Parents, www.parents.com | Foto: www.facebook.com | Video: www.youtube.com