spiace dieťa

Naša čitateľka Dominika čaká tretie bábätko. Doma má dve dcérky. 5-ročnú Silvinku a 2,5-ročnú Karolínku. A tentoraz do ich rodiny pribudne chlapec. Síce už zažila dve tehotenstvá a dva pôrody, sama je zvedavá, ako privedie na svet svoje tretie dieťatko. Pri prvom prenášala a druhé sa narodilo v 38. týždni tehotenstva. Podelila sa s nami o svoje pôrodné príbehy.

“Keď som čakala Silvinku, už som bola naozaj netrpezlivá, kedy sa konečne vypýta na svet,” začína svoje rozprávanie mamička Dominika a pokračuje: “Prenášala som už desať dní, keď mi môj gynekológ povedal, že na druhý deň už musím nastúpiť do nemocnice a pôrod mi budú musieť vyvolať. Poviem pravdu, že po vyvolávačke som veľmi netúžila, no na svoju dcérku som už čakala naozaj dlho,” rozpráva Dominika.

“Netušila som, čo ma vlastne čaká…”

“Pamätám si, že bol utorok ráno a ja som so zbalenou taškou prišla do nemocnice a netušila som, čo ma vlastne čaká. Dozvedela som sa, že na druhý deň ráno o siedmej sa na mňa pozrie primár a určí čo ďalej. A tak som zatiaľ “dovolenkovala” vo svojej nemocničnej izbe. Okolo desiatej večer sme so spolubývajúcou zhasli a išli spať. A vtedy som zacítila prvý menší tlak na konečník. Ako neskúsená som sa teda pobrala na toaletu. Keďže sa nič nedialo, opäť som si ľahla. Tento tlak sa opakoval zhruba po 20-tich minútach znova. Už som začínala tušiť, o čo ide,” usmieva sa Dominika.

“Moja Silvinka sa našťastie poponáhľala…”

Takto si stopla ešte hodinu a keď tieto tlaky boli pravidelné, odišla do izby sestier povedať, že zrejme ide rodiť. “Sestrička mi poradila, aby som si išla dať teplú sprchu,” pokračuje mamička. Keďže sprcha začínajúce bolesti nezmiernila, opäť si to Dominika namierila za sestričkou. “Okolo druhej som sa dostala na pôrodné oddelenie, do vzdychárne, kde čakali mamičky, ktorým sa už blížil pôrod. Medzitým ma vyšetril aj lekár a “pustil” mi plodovú vodu. Okolo pol piatej som sa dostala na pôrodnú sálu. Dcérka sa mi narodila o pol siedmej. Keď o siedmej prišiel primár, aby sme sa dohodli, ako ďalej s vyvolávačkou, zistil, že už nie je potrebná. Moja Silvinka sa našťastie poponáhľala a ja som sa vyvolávaniu úspešne vyhla,” dokončila svoje rozprávanie mamička Dominika.

Pôrod jej druhej dcérky už prebehol úplne inak ako očakávala podľa svojej prvej skúsenosti. Porozpráva nám o ňom v druhej časti svojho príbehu.:-)

foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.