Princezná, kráľovná, víla, manželka, matka, kamarátka či nepriateľka, dobrá alebo zlá. Má talent, úsmev, veľké nielen ľudské, ale aj to herecké srdce. Ľudí dokáže nadchnúť svojím výkonom a hrá tak presvedčivo, že diváci veria všetkému, čo povie a zahrá.

Hana Maciuchová – výborná česká herečka, ktorú poznáme z rôznych seriálov, filmov, rozprávok a z divadla. Jej herecké role mali rôzne charakterové črty. V jednej z nich bola milujúca žena a matka, v inej zlá kráľovná, v ďalšej milá a dobrá princezná, alebo tajomná víla. Je tu mnoho ďalších postáv, ktoré bez problémov stvárnila pred kamerou, či na divadelných doskách.

Mamou len na chvíľu

Hoci vždy túžila po deťoch, tešiť sa z tohto životného poslania mohla len v hereckých rolách. V roku 1980 prekonala operáciu, po ktorej jej lekári oznámili, že sa nikdy nebude môcť stať mamou. Táto správa jej veľmi ublížila. Život však musí bežať ďalej a tak, ako každý statočný človek, aj Hana sa pozbierala a ďalej rozdávala ľuďom radosť interpretáciou ďalších dramatických, či filmových postáv.

Choroba si nevyberá

Už minulý rok  v lete ľudia v jej okolí tušili, že niečo nie je v poriadku. Aby sa konečne mohla venovať chvíľu sama sebe, ukončila účinkovanie v seriály Ulica a odmietla aj ponúkanú divadelnú rolu. Napokon sa predsa rozhodla, že hrať v Divadle na Vinohradoch bude. Začiatkom roka sa zdravotný stav Hany Maciuchovej zhoršil. Nasledovali vyšetrenia a momentálne podstupuje liečbu rakoviny, ktorú chce absolvovať v absolútnom súkromí. Priatelia a priazeň fanúšikov snáď pomôžu herečke prekonať ochorenie. Napriek tomu, že neodpovedá na telefonáty, na ostatné odkazy sa snaží svojim priaznivcom odpovedať poctivo.

Pani Hanke Maciuchovej držíme palce a želáme skoré uzdravenie.

Zdroj/Foto: www.blesk.cz

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk