Daniela Nízlová je už od pondelka 13. januára maminou. Spolu s partnerom futbalistom Stanom Lobotkom sa tešia z prvorodenej dcérky Lindy. Aj keď sa pôvodne mala narodiť v Španielsku, všetko napokon bolo inak a dievčatko prišlo na svet na Slovensku v trenčianskej pôrodnici.

A práve tu je zvykom novorodencov okrem farebného štítka na ruke /ružového pre dievčatká a modrého pre chlapca/ s menom a pôrodnými údajmi, označovať bábätko aj napísaním priezviska cez telíčko. Aj keď pre pôrodnicu v Trenčíne je to bežný postup, pre iné na Slovensku zrejme nie, pretože fotka malej Lindy rozpútala množstvo komentárov na Facebooku.

Mamičky sa čudovali, prečo takýmto spôsobom Lindu označili a podaktoré si mysleli, že meno bábätku napísali fixkou alebo liehovkou. Poburujúce komentáre akčných mamičiek sú ale zbytočné, pretože detičkám toto označenie neublíži a zabráni prípadnej zámene novorodencov. Aj náramok sa totiž môže zošmyknúť. Svedčí o tom skúsenosť jednej našej čitateľky. Pri prezliekaní dieťatka sa mu náramok zošmykol z ručičky: “Vtedy sme sa chystali už domov, ale ak by sa náramok stratil a dcérka by nemala na telíčku napísané svoje meno, možno by bol pri odchode z pôrodnice problém.”

Každá pôrodnica má svoj spôsob označovania detičiek, ako to bolo v tej vašej?

Zdroj/Foto: Instagram /Daniela twiins