Tí najmenší a najzraniteľnejší, teda novorodeniatka môžu ľahko doplatiť na nerozvážnosť dospelých. Mamička apeluje na všetkých, aby si pri kontakte s narodenými detičkami umývali ruky a v prípade, že majú opar, ich nebozkávali. Hovorí z vlastnej skúsenosti. Jej štvorročný syn má celoživotné následky.

Laura Redfernová z Veľkej Británie si so svojim synčekom toho preskákala veľa. Keď mal jej syn Farron šesť mesiacov, dostal bozk od človeka s oparom. Dôsledkom toho bolo, že dostal vírus herpes simplex a začal sa celoživotný boj.

Štyri dni bol v nemocnici na infúziách a vybral štyri rôzne druhy antibiotík. Odvtedy vždy, keď sa mu zapáli uško, sprievodným javom je krvácanie a ucho chlapca je vtedy dvojnásobne veľké. Matka zverejnila fotku, ktorá je jasným dôkazom. V čase, keď mal pol roka, vyzeralo podľa jej slov ucho syna ešte horšie ako na zábere nižšie.

Pre malé deti je vírus herpes simplex veľmi nebezpečný a môže sa to celé skončiť omnoho horšie ako v prípade malého Farrona. Poškodením mozgu a aj smrťou.

Zdroj/Foto: themirror.co.uk, tvnoviny.sk, youtube.com