Osud sa s niektorými ľuďmi naozaj nemazná. Svoje o tom vie  len 15-ročné dievča, ktoré dlhé roky žilo s tvárou starenky. Xiao Feng, je pseudonym tejto slečny a teraz ju pozná celý svet. Kvôli pokožke plnej vrások a nevšednému vzhľadu si vyslúžila v škole šikanu a doslova prežívala muky.

Pre svoj vzhľad sa cítila neistá a nikdy sa neodvážila si spraviť selfie fotku. Pred operáciou, ktorá všetko zmenila, nemala žiadnych kamarátov a spoločnosť jej robili len holuby. Pochádza z chudobnej rodiny v severozápadnej čínskej provincii Liaoning a peniaze na operáciu dostala od neznámych darcov a filantropa, ktorému napísala ďakovný list.

Milé a skromné dievča koncom decembra minulého roka absolvovalo 8-hodinový zákrok, pri ktorom pracovalo 10 chirurgov, traja anestéziológovia a 5 zdravotných sestier. Počas operácie 15-ročnej pacientke odstránili nadmernú pokožku a upravili nos, ústa a obočie.

S výsledkom sa celý špecializovaný tím pochválil na tlačovej konferencii, kde sa tínedžerka ukázala pred verejnosťou a neubránila sa slzám radosti a dojatia, keď sa na seba pozrela do zrkadla. Od narodenia trpela chorobou zvanou progéria. Ide o genetický stav, keď človek predčasne starne. Našťastie u Xiao postihlo toto ochorenie len pokožku a nie orgány.

Táto porucha sa vyskytuje približne u jedného z 8 miliónov narodených detí. Mama operovanej dievčiny trpí rovnakou diagnózou. Je šťastná, že jej dcéra vďaka verejnosti mohla podstúpiť zákrok a vyznala sa slovami: “Dnes je najšťastnejší deň pre moju dcéru.”

Xiao pred a po zákroku

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/ Health District Africana