Športový tréner Martin Šmahel si spolu so svojou rodinou za posledné dva mesiace preskákal toho naozaj veľa. Na začiatok to bol predčasný pôrod jeho dcérky Emky a potom nehoda sanitky, v ktorej malé predčasniatko prevážali na Kramáre. Malá bojovníčka to všetko zvládla a slová hrdého otca hovoria za všetko.

 

Martin Šmahel má z manželstva s moderátorkou Miriam Kalisovou dcérku Miu, s priateľkou Beátou má Emku. Dievčatko malo po príchode na svet len 800 gramov a tak prvé dni po pôrode bolo umiestnené v inkubátore. Pri prevoze na bratislavské Kramáre sa sanitka zrazila s osobným vozidlom, pričom odvážne zdravotníčky včasnou reakciou aj napriek vlastným zraneniam Šmahelovej dcérke podali prvú pomoc a dievčatko zrážku prežilo.

Po dvoch mesiacoch od pôrodu má Emuška už 1200 gramov a spolu s rodičmi bojuje ako levica. Jej otec Martin Šmahel zverejnil na Instagrame dojímavé slová plné nehy a lásky k dcérke a fotku na ktorej ju klokankuje. Jeho pokladu držíme palce a želáme veľa zdravíčka.

Silné slová Martina Šmahela:

Rastieme, dýchame, papáme, odolávame, veríme, dávame si navzájom energiu a tešíme sa všetci spolu ako rodina.

Život nám prináša skúšky, ktoré naše cesty nasmerujú podľa našich rozhodnutí. My sme strojcami svojho osudu, šťastia a spokojnosti. Dôležité je to, ako sa rozhodneme myslieť a konať, či zabojujeme v ťažkých chvíľach a vydáme sa svojou vlastnou cestou. Nenechajte si do svojho života kecať od druhých. Každý si ho riadime sami a sme zaň zodpovední. Toto malé dievčatko ma toho tak veľa naučilo, a pritom je so svojimi 1200g len necelé 2 mesiace na svete. V skutočnosti tieto slová cezo mňa píše Emka. Ona nám ukazuje, že tu chce byť s nami a prelieza všetky prekážky ako silný leopard. A my ju v tom silno povzbudzujeme.

Zdroj/Foto: Instagram /Martin Šmahel