Určite si spomínate, ako sa Slováci zásobovali potravinami ešte v časoch, keď koronavírus nebol u nás zaznamenaný. Mnohí si robili veľké zásoby múky, ryže či toaletného papiera a teraz, keď máme už na Slovensku viac ako 830 prípadov nákazy sa snažíme nakúpiť opäť čo najviac, aby sme do obchodu nemuseli chodiť každý deň. 

Facebookova stránka Nekŕmte nás odpadom býva plná dôkazov ľudského konania, ktoré nám niekedy dvíha krvný tlak a podobne sa zrejme cítil aj autor nasledujúcej fotografie. Zverejnil záber, na ktorom pri smetnom koši leží 6 balení krájaného chleba. Aký dôvod mal niekto na to, aby ich práve sem uložil je neznámy a preto sa návštevníci tejto stránky mohli pustiť do uvažovania.

Názory sa rôznia. Podaktorí zostali zhrození: “Chamraď nenažratá, keď bude cena pečiva na úrovni mäsa a zeleniny, potom si to každý rozmyslí,” píše jeden z komentujúcich a ďalší dodáva: “A takto to bude aj s múkou, ryžou atd…. vykúpili obchody a teraz budú vyhadzovať a niekto možno nemá čo do úst.” 

Mnohí sú, naopak, presvedčení, že má ísť práve o výpomoc pre bezdomovcov a chlieb je určený pre nich. V konaní vidia dobrý skutok: “Keby to chcel niekto vyhodiť asi to dá do kontajnera, nie? Zjavne je to pripravené pre bezdomovcov. Väčšinou sa pre nich veci nechávajú mimo, aby sa nemuseli hrabať v odpadkoch a hľadať to. Ešte aj to kritizujete? Toto je spoločnosť…”

Čo bolo cieľom konania teda nie je úplne jasné, no každopádne pečivo určite poslúžilo ľuďom bez domova, ktorí ho našli. Žiaľ, v dnešnej dobe, keď by sme mali stáť pri sebe, sme my ,Slováci, viac kritickí a ufrfľaní, čo je smutné a vidíme na všetkom len to zlé.

Zdroj/Foto: Facebook /Nekŕmte nás odpadom