Niet väčšej bolesti, ako keď matka stratí svoje milované dieťa. A je jedno, či je ešte maličké alebo už dospelé. Veľmi ťažké obdobie momentálne prežíva slovenská herečka, ktorá prišla o svoju staršiu dcéru.

Meno Ľuba Blaškovičová je známe najmä v Košiciach, pretože práve na týchto divadelných doskách prežila herečka najviac času. Momentálne sa venuje regionálnej politike. Jej hlas je ale známy aj z dabingu, rovnako ako aj hlas jej manžela Petra Raševa, ktorý zomrel v roku 2008 po ťažkej chorobe.

Mali spoločne dve dcéry – Katarínu a Kristínu. Práve staršia Katarína prepadla drogám a roky bojovala so svojou závislosťou. Pred dvomi rokmi dokonca mala podľa polície napadnúť svoju mamu a vyhrážať sa jej zabitím. Podobne ako jej mama Ľuba, aj Katarína mala pred sebou sľubnú kariéru herečky.

V Španielsku si skúsila život na divadelných doskách a podľa jej mamy práve tam “pričuchla” k drogám. Aj napriek tomu, že absolvovala liečenie a viackrát bola hospitalizované, nepomohlo to a Katarína svoj boj o život pred mesiacom prehrala.

Dcéra Katarína

Zdroj: pluska.sk, cas.sk | Foto: Facebook /Luba Blaskovicova