Možno sa aj vám stalo, že ste otehotneli v podobnom čase ako vaša kolegyňa z práce a tak ste si naraz čerpali materskú dovolenku. Už to je celkom milá náhoda, avšak to, čo sa stalo v americkom štáte Nebraska je poriadna rarita. V tamojšej nemocnici Methodist Women’s Hospital v Omahe zostalo v jednom roku tehotných hneď niekoľko zdravotných sestier.

Sestričky z oddelenia jednotky intenzívnej starostlivosti o novorodencov sú každý deň obklopené množstvom bábätiek a určite k ním majú veľmi vrúcny vzťah. V uplynulom roku 2019 porodilo svoje vlastné dieťatká až 19 zdravotných sestier, ktoré tam pracovali.

Dievčatká boli v prevahe, tých sa narodilo 11 a chlapcov 8. Keď sa kolegyne rozhodli spraviť hromadné skupinové stretnutie so svojimi ratolesťami, bolo to nesmierne milé.

Zároveň si však čerstvé mamičky uvedomujú, že pre vedenie nemocnice to musel byť šok, keď sa dozvedeli, koľko materských dovoleniek ich čaká a že budú musieť hľadať mnoho sestier na zastupovanie. Kolegyne si teraz sú ešte bližšie, cítia sa ako veľká rodina a navzájom si pomáhajú a radia pri výchove detičiek. 🙂

Zdroj/Foto: Twitter/Methodisth Health System, cas.sk, pexels.com