Z tohto dievčatka by sme si mali brať príklad aj my dospelí. Keď sa malá Penny narodila, bolo na prvý pohľad jasné, že nie je všetko v úplnom poriadku. Nôžka dievčatka bola neprirodzene zakrútená. Táto deformácia má názov fibulárna hemimélia.

Malému dievčatku pochádzajúcemu zo Škótska ani rôzne rehabilitácie a cvičenia nepomohli k tomu, aby ju s nožičkou čakala lepšia budúcnosť. Keď mala jeden rok, lekári rodičov postavili pred hotovú vec – ak dajú zvolenie na amputáciu nožičky, Penny sa naučí s protézou chodiť úplne bez problémov a bez krívania, čo by s ohnutou nôžkou nebolo možné.

Pre rodičov to bolo ťažké rozhodovanie, no napokon súhlasili s amputáciou. Keď sa dievčatku rana zahojila a skončilo s rehabilitáciami, zakúpili jej protézu a učila sa chodiť. A nielen to, dievčatko s protézou robí všetko – behá, skáče aj bicykluje a vôbec nerieši, že je v niečom iná ako ostatní.

Dokonca si farbu umelej nôžky prispôsobuje aj k svojmu oblečeniu. V ničom nezaostáva za inými deťmi a protézu berie ako svoju súčasť. Aj Penny je príkladom toho, že veľakrát sú práve deti našimi učiteľmi. Pozrite sa na to rozkošné dievčatko. 🙂

View this post on Instagram

Man brukar säga att tiden går fort när man har roligt. I Pennys fall kunde det inte vara mer sant. Imorgon har det gått 3 år sedan hon amputerade sin fot. Jag har suttit och kollat igenom lite bilder och videos under kvällen. När vi tog dom här bilderna så tyckte jag så synd om Penny, kände att hon var så ovetandes om vad som skulle ske, pussade på hennes lilla fot som jag aldrig mer skulle få se. När jag ser tillbaka på dom här bilderna idag så ser jag en sak väldigt tydligt. Två livrädda föräldrar som inte riktigt hade hittat sin plats i livet. Två sjukskriva, sönderstressade och oroliga föräldrar som bara ville vara på andra sidan av operationen. Som bara ville få börja det där nya livet med sin dotter. Imorgon har det gått 3 år och vi lever som aldrig förr. Vi är en familj som på alla sätt vi kan, vill kunna visa, utbilda och hjälpa andra familjer i liknande situationer. ❤️ Difficult roads often lead to beautiful destinations. (Bilderna är från Team Olmed barn & ungdom där vi gjorde Pennys gipsavgjutning för att spara som minne) . . . #amputee #ampuversary #timeflies #daughter #funkisfamilj #specialneedsmom #vimedbarn #fibularhemimelia

A post shared by Angelica Lundin (@angelicalundin_) on

Zdroj: prezenu.sk | Foto: Instagram /Angelina Lundin