Zdravie máme len jedno a preto je pochopiteľné, že aktuálna situácia vo svete s nákazou novým koronavírusom sa dotýka nás všetkých. Najhoršie je na tom z európskych krajín Taliansko a v tamojších nemocniciach doslova ide o život. Nasadenie zdravotníkov je enormné, pacientom pomáhajú doslova bez väčšej prestávky a to si vie vypýtať svoju daň.

Symbolom nezištnej pomoci sa stala zdravotná sestra Elena Pagliarini kvôli fotke, ktorú zverejnila jej kolegyňa na Facebooku. Začala sa šíriť po celom svete a 40-ročná zdravotníčka sa stala jasným dôkazom toho, že táto krajina sa nachádza v náročnej situácii a tamojší zdravotníci sú nútení podávať nadľudské výkony.

Ako je zrejmé zo záberu, sestru z nemocnice v Cremone neďaleko Milána jej nasadenie doslova zmohlo a zaspala pri svojom pracovnom stole na klávesnici. Bola to už jej niekoľká služba bez dlhšieho voľna a žena už jednoducho odpadla od únavy. „Bola som zničená, bolo to okolo šiestej nad ránom, tesne pred koncom šichty. Mala som ešte hodinu pracovať, no jednoducho ma vyplo. Bola to naozaj ťažká noc,” zverila sa denníku The Sun.

Táto žena je známa tiež tým, že svojmu personálu odovzdala ochranné obleky, v ktorých mali pomáhať nakazeným. Je presvedčená, že v pomoci ľuďom s koronavírusom musia pracovať ako tím a to je jediná správna cesta. Aj toto je príklad toho, že situácia v Taliansku je neúnosná a ak nechceme, aby to na Slovensku vyzeralo rovnako, musíme dbať na všetky opatrenia štátu.

Zdroj: thesun.co.uk, cas.sk | Foto: Facebook