Aj keď niekedy máme ťažké srdce na slovenské zákony, predsa len môžeme byť radi, že nežijeme vo Francúzsku. Zatiaľ, čo naše trojročné deťúrence sa oboznamujú so škôlkou, tamojšie už budú v tom veku spoznávať školské lavice. Takúto reformu plánuje prezident Macron.

Školská dochádzka sa tak namiesto v šiestich začne pre deti už v troch rokoch. Ak od prekvapenia neviete, čo na toto rozhodnutie prezidenta povedať, musíme dodať, že pre Francúzov to ani zďaleka taká novinka nie je.

Mnohí francúzski rodičia totiž svoje deti vo veku troch rokov posielajú do školy aj teraz, aj keď to nebolo povinné. Len 2,4 percenta detí sa v tomto veku do školy nezapisovalo. Prezident chce týmto rozhodnutím zmenšiť rozdiely vo vzdelávacom systéme v krajine. Chudobnejší rodičia totiž patrili k menšine, ktorá deti do školy ako trojročné neposielala.

Viete si predstaviť, že by ste podobne ako francúzski rodičia dali svoje ratolesti do školy už ako trojročné?

Už máme aspoň odpoveď na otázku, prečo sú francúzske deti tak poslušné. Detstvo, aké poznajú naši škôlkari nemajú a tak im nič iné neostáva, len sa pomaly stať “malými distingvovanými francúzskymi dospelákmi.” 🙂

Zdroj: etrend.sk, bbc.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.