AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Každá mamička má toho občas moc. Opustenie dieťaťa je napriek tomu zúfalý hraničný krok, ktorý pochopí len máloktorá z nás. Ale zanechanie bezmocného dieťaťa na nebezpečnom mieste, kde je priamo ohrozený jeho život, je bezpochyby vrchol hyenizmu. A práve takýto hrozný čin – alebo skôr zločin bol zachytený priemyselnou kamerou v podzemných garážach v meste Guiyang v juho-západnej Číne.

 

Internetom otriaslo znepokojujúce video. Dokumentuje ženu, ktorá prichádza s malým dieťaťom v náručí. Opatrne sa obzerá, či ju niekto nevidí. V zákryte tesne pri stene rozloží igelitové vrece na odpadky, odloží tam dieťa a narýchlo odchádza, bez toho aby sa obzrela. Malé batoľa je zrazu odkázané samé na seba.

Trestuhodná ľahostajnosť

Bábätko určite nemá ani rok, je ešte maličké na to, aby chodilo. Zo záznamov je zrejmé, že plače a volá mamičku. V jeho tesnej blízkosti prechádza motocykel aj bicykle, ale nikto si malinkého človiečika nevšíma. Dokonca pri ňom na okamih pribrzdí auto, ale vodič ani nepribrzdí, nie to, že by bábätku pomohol.

Ohrozenie života a záchrana

Napokon sa malinké dieťa v strachu a rozrušení začne plaziť. Takmer vliezlo presne do stredu jazdnej dráhy autám. Našťastie práve žiadne nešlo, inak by sa tento prípad skončil ďalšou tragédiou. V poslednej chvíli ho zachránila pracovníčka vozového parku, ktorá začula jeho zúfalý krik. Vzala bábätko do bezpečia a zavolala na políciu, ktorá začala vyšetrovanie. Dieťa sa predalo úradom sociálnej práce a po krkavčej matke sa stále pátra.

Zdroj: .thesun.co.uk |Foto: pixabay.com; youtobe.com