Zdravie Zdravie dieťatka HROZNÉ! Polročného Tobiaska mal postrážiť a namiesto toho ho usmrtil!

HROZNÉ! Polročného Tobiaska mal postrážiť a namiesto toho ho usmrtil!

Nehorázny čin len 18-ročného mladého muža pripravil o život polročné dieťa. To, čo spravil bezbrannému chlapčekovi, nesvedčí o jeho zdravom rozume. K tragickej udalosti došlo ešte v januári v Stropkove a polícia už voči mužovi vzniesla obvinenie. Čo sa vlastne v osudný deň stalo?

 

17-ročná mama malého Tobiaska nechala na 5 minút syna postrážiť  jej 18-ročnému bratrancovi a odbehla za bratom. Bratranec Jozef má rážštep pery a nevie dobre rozprávať. Keď sa mladá matka vrátila k synovi, našla ho v rukách Jozefa a v cumli od dojčenskej fľašky videla priehľadnú tekutinu podobnú vode. Nešlo však o vodu ale o alkohol, ktorý cez fľašku do dieťatka nalieval.

Zhrozená matka Vanesa dala následne dieťaťu piť vodu a dávala mu do úst prsty, aby sa vyzvracalo. Ráno mu zavolali záchranku, avšak cestou do nemocnice Tobiasko zomrel. Príčinou smrti bol práve hlúpy čin matkinho bratranca, ktorý je už obžalovaný zo zabitia. V krvi malého chlapčeka namerali až 1,24 promile alkoholu, čo je 5 gramov etanolu. Toto množstvo zodpovedá viac ako 16-tim mililitrom 40-percentného alkoholu.

Obvinenému hrozí trest 2 až 5 rokov väzenia, podľa nás by si zaslúžil určite prísnejší trest. Vanese sa vraj vyhráža Jozefova rodina v Stropkove a tak musela ujsť k príbuzným do Richnavy.

Zdroj: 1pluska.sk | Foto: pixabay.com