Učiteľ by mal vychovávať a byť vzorom pre svojich žiakov. Okrem toho, že im odovzdáva vedomosti, musí byť vhodným príkladom v každom smere. To, čo ale zažili na Slovensku žiaci jednej základnej školy na lyžiarskom výcviku, ich názor na obľúbeného učiteľa radikálne zmenilo.

 

Obeťami škandalózneho správania učiteľa, sú žiaci prešovskej základnej školy. Lyžiarsky výcvik sa po vyčíňaní obľúbeného 36-ročného telocvikára skončil predčasne a z Hnilčíka pri Spišskej Novej Vsi si podaktorých rodičia sami odviezli.

13-roční chlapci už spali vo svojich izbách, keď ich učiteľ podgurážený alkoholom prišiel navštíviť a stiahol si pred nimi nohavice. To zďaleka nebolo všetko a desiatich chlapcov mal obchytkávať aj na intímnych miestach.

Zhrození siedmaci o nočnom incidente ráno informovali ostatných učiteľov a volali aj rodičom. Privolaná polícia zvrhlého učiteľa okamžite odviedla a na izbách zaistili biologické stopy.

V škole si správanie učiteľa telesnej výchovy a informatiky nevedia vysvetliť a hrozná udalosť ich šokovala. Doteraz totiž s pedagógom žiadne problémy nemali. Keďže sa obávajú o psychiku obťažovaných chlapcov, na pondelok zavolali do školy psychológov.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com