Ste rozdielni a aj rôzne situácie riešite rôzne. Možno by ste tatinka mali chvíľu nechať robiť veci po svojom…bude to inšpiratívne 🙂 Rozoberme si 7 situácií, v ktorých je občas zábavné, občas poučné ho pozorovať:

 

Bábätko zamrnčí v postieľke

MAMA – hodí pohľad na postieľku, prehovorí na dieťa, podíde k nemu, pohladká ho, vezme ho na ruky, ponúkne jedlo, hračku..

OTEC – najskôr nereaguje, možno to ani nebude nutné, preto dá malému šancu upokojiť sa samé. Ak sa tak nestane, postará sa, aby dostalo, čo potrebuje.

Ide sa na detské ihrisko

MAMA – skontroluje predpoveď počasia, zbalí teplé oblečenie a náhradné tenisky, berie detský ruksak s chrumkami, jablkom a fľašou na vodu, formičky do piesku, klobúčik proti slnku, opaľovací krém, teplejšiu mikinku, časť domácej lekárničky, vodu aj pre seba, kľúče od bytu a ide sa

OTEC – vezme kľúče od bytu a ide sa

Keď je doma nuda

MAMA – “Vezmi si puzzle a choď si skladať, alebo to nové lego. Prečítaj si knižku, kresli si, dokonči si úlohy do školy, poď, zahráme si spolu človeče…”

OTEC – “No počkaj, keď ťa dostanem!!!!” a bláznivá naháňačka plná smiechu a šteklenia môže začať

Aj rodičia potrebujú randiť

MAMA – nechce ich nechávať s babkou, lebo sú ešte malí. Ani s opatrovateľkou, lebo ju nepozná. A celkovo nechce od detí odísť, lebo čo keby sa niečo stalo…?

OTEC – dokáže byť chvíľu zdravo egoistický. Nie je nezodpovedný, ale vie, že hoci sú už rodičmi, stále sú aj muž a žena a potrebujú vybehnúť na rande, venovať sa sami sebe a tým utužovať vzťah.

Nekonečné otázky: Mamí, ocí, čo je to pH?

MAMA – vysvetlí, že je to kyslosť pôdy a že niektoré rastliny potrebujú kyslejšiu iné menej kyslú a existuje aj pH pokožky…

OTEC – toto vie úplne presne – “záporne vzatý dekadický logaritmus koncentrácie oxónia”

Keď zašteká pes od susedov

MAMA – prejde na druhú stranu ulice, dieťa si dá na vzdialenejšiu stranu a rýchlym krokom odchádza

OTEC – vysvetlí, že v minulosti bol krotiteľom šeliem a tomuto psíkovi dohovorí psou rečou

Papáme

MAMA – spýta sa, na čo má dieťatko chuť, ponúkne chlebík, rožok, žemličku, syrček, salámku, rajčinku, uhorčičku, maslíčko, medík, džemík…alebo radšej praženičku? K dispozícii dá aj čokoládový alebo jahodový jogurtík a pudinček. Vločky, cornflakes, palacinky…

OTEC – dá na stôl chlieb, maslo a salámu.

Či už robíte veci ako väčšina mamičiek alebo ako väčšina oteckov, spoločne sa krásne dopĺňate a váš život je o to zaujímavejší 🙂

Zdroj: eltern.de | Foto: pixabay.com/sk