Mamičky, ktoré majú doma dcérky, to poznajú veľmi dobre! Niet nad obľúbenejšiu hru, ako premeniť sa na princeznú. V záplave rozprávkových postavičiek sa každá chce stať Bellou, Popoluškou či Elsou. Na to sú pripravené aj obchodné reťazce a tak kostým pre princeznú nie je problém malej parádnici zadovážiť.

Babička trojročnej Niky zrejme takúto parádu už svojej dcérke kupovať nikdy nebude. Jej vnučka totiž po oblečení kostýmu skončila na operácii očí. Inšpektori šaty pre princezné vyhodnotili ako nebezpečné.

Dievčatko sa nestihlo v šatoch ani len pohrať a podľa slov starej mamy už boli trblietky z nich všade. Nielen na sedačke či na stole, ale čo je horšie, aj v jej očiach. Tie jej v ten deň večer opuchli a sčerveneli. Nasledovalo ošetrenie na pohotovosti. Malé trblietky aj napriek tomu zostali zapichnuté v rohovke a do druhého dňa sa z oka nevyplavili. Napokon ich malej Nike museli vybrať až v celkovej anestéze. Jedna z nich bola zapichnutá veľmi blízko centra oka, čo predstavovalo riziko.

Aj napriek tomu našťastie očká malej princeznej ostali bez následkov a zahojili sa. Stará mama dievčatka, ktorá jej šaty kúpila, sa následne obrátila na obchodnú inšpekciu. Šaty išli na preskúmanie do laboratória a výrobok vyhodnotili ako nebezpečný a je potrebné ho stiahnuť z trhu.

Paradoxom je, že obchodný reťazec Tesco, z ktorého predmetné šaty boli kúpené, mali všetky potrebné testy v poriadku. Tie vyhodnotili karnevalový kostým ako bezpečný. Nebol však posudzovaný ako textil, ale ako hračka. Aj napriek tomu ale reťazec šaty stiahol z predaja.

Ak predsa len doma tieto šaty pre princeznú máte, môžete ich vrátiť do Tesca aj bez pokladničného bločku.

Zdroj: tvnoviny.sk |Foto: tvnoviny.sk, pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk