Jakubko je nádherný usmievavý chlapček, ktorý sa narodil s nevyvinutými nožičkami. Táto diagnóza sa nazýva Tibia-Hemimelie a je veľmi ojedinelá. Rodičia sa nevzdávajú a veria, že pomôcť mu dokáže nákladná operácia, ktorú nedokážu zaplatiť. V posledných dňoch sa slovenské mamičky a oteckovia zomkli a ukázali, že majú srdce a chcú Jakubkovi pomôcť!

 

Jakubkova mamička Andrea opisuje tehotenstvo ako bezproblémové, všetky vyšetrenia prebehli v poriadku. Až po narodení zistili, že Jakubkove nožičky sa nevyvinuli správne. Na pravej nožičke mu chýba kolienko, členok a má na nej tri pršteky. Na ľavej nožičke má štyri pršteky.

„V nemocnici mi dali dve možnosti. Môžu Jakubka operovať, ale celý život by musel nosiť ortézy. Druhou možnosťou je, že mu amputujú nožičky a dajú mu protézy.“

Mamička Andrea sa nevzdala a našla predsa ešte jednu možnosť. Je ňou operácia v Amerike, ktorej výsledkom by bolo, že Jakubko by potreboval ortézy len do 10. roku života. Lekár, ktorý by Jakubka operoval, už odoperoval niekoľko desiatok detí s touto diagnózou. V januári, keď bol tento lekár na lyžovačke v Alpách, sa s ním mamička Andrea stretla na konzultácii. Lekár malého Jakubka videl a hneď sa vyjadril, že ho dokáže operovať a nožičky môže zrekonštruovať. Je tu však jeden problém – peniaze. Táto operácia je mimoriadne finančne náročná a stojí 300 000 eur. Táto suma zahŕňa dokopy 6 zákrokov – 3 operácie na jednu nožičku, 3 operácie na druhú nožičku a následné rehabilitácie.

„Aj keby sme na to celý život šetrili, v živote by sme na to nenašetrili. Chceme sa všetkým ľuďom poďakovať za finančnú pomoc. Verím, že sa nám to podarí. Keby každý občan Slovenska poslal iba jediné euro, tak by to bolo viac, než potrebujeme”, vyjadrila sa mamička Andrea v relácii Reflex.

Po psychickej stránke je Jakubko úplne normálne dieťatko. Napriek tomu, že lekári tvrdili, že bude odkázaný na invalidný vozík, on dokáže štvornožkovať, dokonca aj bez kolienka!

„Jakubko je dar, aj keď má také nožičky. Možno spraví dieru do sveta!“, hovorí o ňom s láskou jeho mamička Andrea Dazdarevic.

V súčasnosti beží verejná zbierka na portáli dakujeme.sk, v ktorej sa k dnešnému dňu vyzbieralo už neuveriteľných 149 650 eur (z potrebných 300 000 eur). Mamička Andrea vytvorila aj stránku na Facebooku s názvom „Šanca pre Jakubka“, kde uverejňuje všetky dôležité informácie.

Veríme, že dobrých ľudí sa nájde ešte veľa a cieľovú sumu rodičia malého Jakubka vyzbierajú a postavia ho na vlastné nožičky!

Zdroj: tvnoviny.sk  facebook.com  | Foto: facebook.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.