Dieťa Novorodenec Jasmine sa narodilo dievčatko s nevšedným prekvapením. Pritrafí sa jednému z dvetisíc...

Jasmine sa narodilo dievčatko s nevšedným prekvapením. Pritrafí sa jednému z dvetisíc detí!

Predstavujeme vám jedného z najmladších pacientov, ktorý navštívil zubnú ambulanciu. Hovoríme len o 12-dňovom bábätku, ktoré sa narodilo s raritou. Malo v ústočkách zub. Takáto okrasa ústnej dutiny sa pritrafí jednému z dvetisíc bábätiek.

 

Keďže takéto zúbky nie sú zakorenené, sú veľmi voľné a je nutné ich vytrhnúť. Hrozí totiž, že sa môžu uvoľniť a dostať sa deťom do pľúc. Rovnako môžu spôsobiť aj problémy s dojčením. Malou pacientkou bola Isla-Rose a doktor jej musel pri zásahu v ústach použiť krém na znecitlivenie, keďže dievčatko bolo príliš malé na anestéziu. Statočné bábätko dokonca dostalo aj nálepku.

Mama Jasmina skonštatovala, že dcérka bola statočnejšia ako ona sama, vôbec neplakala. Narozdiel od nej samotnej, ktorá v slzách odchádzala radšej z miestnosti. Teraz, keď je už malá Isla-Rose bez zubu, sa jej to zdá zvláštne, už si na jej nevšednú okrasu medzitým zvykla.

O podobnom prípade sme už dávnejšie písali a zhodou okolností malo dievčatko podobné meno ako naša malá hrdinka. Volalo sa Ella-Rose a narodilo sa mamičke Samanthe.

Zdroj/Foto: thesun.co.uk