Matka nečakala ani v najhoršom sne, že bežný nákup topánočiek so štvorročnou dcérkou sa skončí veľkou tragédiou. S malou Siennou išla v letných horúčavách kupovať obuv do školy, pričom dievčina išla len v sandálkach. Jej mama zabudla na dôležitú vec a následky tak boli hrozivé.

 

Keďže v lete bežne chodievame bez ponožiek a obuté máme len sandále, mamu Jodie nenapadlo pribaliť si do kabelkypre dcéru aj pár ponožiek. Ak by ich ale mala, mohli zabrániť krutej dohre. Mama s dcérou išli kúpiť dievčatku topánočky a keďže nemali so sebou ponožky, Sienna si ich vyskúšala naboso.

Dievčatko plakalo od bolesti

Ani vo sne by ich nenapadlo, čo bude nasledovať. Dievčatko sa o pár hodín začalo zle cítiť a plakalo od bolesti. Mama navštívila lekára a dcérke zistili otravu krvi. V nemocnici bola päť dní a za tú dobu jej museli odstrániť z nohy infekciu. Všetko našťastie dobre dopadlo a dievčatko zachránili.

Infekcia sa do nohy musela dostať cez ranku na chodidle, prípadne škrabanec. Mamička malej Sienny na základe tejto skúsenosti apeluje na rodičov, aby nikdy nezabúdali pri skúšaní topánok na ponožky. Ako vyplýva z jej príbehu, môžu zachrániť dokonca život!

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: pixabay.com