Téma očkovanie dokáže poriadne rozoštvať mamičky a rozdeliť ich na dve skupiny. Mamička Emma zo Švédska patrí k tým, ktoré majú pozitívny postoj k povinnému očkovaciemu programu a nabáda ostatné mamy, ktoré nezdieľajú rovnaký názor, aby ho prehodnotili. Dôvod je prostý – jej dvojmesačná dcérka má čierny kašeľ, pretože sa nakazila od detí, ktorých rodičia očkovanie odmietajú.

Mamička Emma je s malou dcérkou hospitalizovaná v nemocnici a zažíva s ňou najťažšie chvíle v jej krátkom živote. Dieťa sa zadúša v noci kašľom a dýcha pomocou prístrojov. Emma na sociálnej sieti uverejnila príspevok, ktorý videlo viac ako 22 tisíc ľudí. Vyzýva všetkých rodičov, aby zmenili svoj negatívny názor na očkovanie. Verí, že jej slová zasiahnu srdcia ľudí.

„Drahí rodičia, ktorí ste sa rozhodli neočkovať svoje deti podľa vakcinačného programu. Som izolovaná na infekčnom oddelení s mojou 2-mesačnou dcérkou. Nikto nevie, či tu zostaneme týždeň alebo mesiac. Má čierny kašeľ. V súčasnosti je jej celkom dobre, ale jej stav bol kritický. Sprevádzaný kašľom, ktorý viedol k zástave dýchania približne každých 5 minút. Museli sme dodávať veľa kyslíka, pretože mala pokles k 60%. Bojovala mnoho hodín.

Ako matku ma veľmi bolí srdce. Pýtam sa, prečo sme tomu vystavení? Rozhodla som sa očkovať svoje deti pred najbežnejšími detskými chorobami, ktoré sú zahrnuté vo vakcinačnom programe vo Švédsku. Že nemôžem ísť dokonca do obchodu alebo mať svojho syna v škôlke, aby som neriskovala zdravie svojej dcéry, ktorá ešte ani nemala šancu byť očkovaná? Teraz musí mať pomoc, aby mohla normálne dýchať, vážime ju dvakrát každé 3 hodiny a neustále sledujeme, ako sa má. To ma robí tak veľmi smutnou.

A to všetko len preto, lebo som nechcela byť zatvorená vo vnútri. Vonku som sa stretla s ľuďmi, ktorí prenášajú vírusy a infikovali moju dcéru. Platíme teraz za to len preto, že ešte nemala 3 mesiace a nedostala svoju prvú dávku vakcíny. Je to nespravodlivé. Myslím si, že je úplne v poriadku sa podeliť so svojím trápením a skúsenosťou. Dúfam, že to niekoho zasiahne priamo do srdca.“

Malej bojovníčke držíme palce!!!

Zdroj: facebook.com, najmama.sk | Foto: facebook.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.