Hity Karla Gotta milovali všetci a pravidelne si rok čo rok odnášal domov Zlatého slávika za svoju spevácku kariéru. Už v roku 2015 bojoval s ťažkým ochorením, rakovinou lymfatických uzlín. Vtedy zvíťazil, no prišli ďalšie zdravotné komplikácie, ktoré už bohužiaľ nedokázal poraziť.

V polovici septembra sa priznal, že sa mu vrátila rakovina v podobe akútnej leukémie. Podstupoval ambulantnú liečbu a dochádzal do nemocnice na kontrolu jeho zdravotného stavu. Žiaľ, v tomto zápase sa mu nepodarilo vyhrať.

V júli tohto roka česká legenda oslávila jubilejné 80-te narodeniny. Miloval ho nielen český ale aj slovenský národ. Jeho pozitívne vyžarovanie ho predurčilo k tomu, že si získal tisíce fanúšikov, no najviac lásky mal v okruhu svojej najbližšej rodiny. Po jeho boku aj v najťažších chvíľach stála manželka Ivana, s ktorou sa zosobášili v roku 2008. Spolu mali dcéry Charlotte Ella a Nelly Sofie. Z predošlého vzťahu po ňom zostali dospelé dcéry Dominika a Lucie.

Jeho milovaná manželka prehovorila o smrti Karla: ,,S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera (v utorok), krátko pred polnocou, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny.” 

Zaspomínajte si na jeho legendárnu titulnú skladbu k večerníčku Včielka Maja:

Zdroj: cas.sk, youtube.com | Foto: Instagram /Karel Gott