chlapec v klobuku

Vybrať to správne meno pre dieťa nie je jednoduchá úloha. Malo by sa páčiť rodičom, zároveň by bolo dobré keby zvukovo ladilo s priezviskom, bolo unikátne, ale popritom nie príliš “čudné”. Asi málo “bežných” rodičov by pomenovalo svoje dieťa Kredenc, Sopka alebo Jablko.

Ale, keďže celebrity a hviezdičky nie sú “bežní” ľudia, pri výbere mien svojich detí občas popustia uzdu fantázií. Prečítajte si, aké kreácie vyhútali slávni ľudia pre svoje ratolesti.

Heiress Harris

Slovenský preklad: Dedička Harris sa narodila pod šťastnou hviezdou, sotva prišla na svet a už má meno hodné princeznej.

Slávny rodič dievčatka: rapper T.I.

River Rocket

Slovenský preklad: Rieka Raketa, alebo podané poetickejšie, Riečna raketa. S takým menom je človek priam predurčený letieť ku hviezdam.

Slávny rodič chlapca: TV kuchár Jamie Oliver

Ode Mountain

Slovenský preklad: Óda Hora, alebo Óda na Horu. Žeby rodičia chceli týmto menom vzdať hold kráse horských masívov?

Slávni rodičia chlapca: hviezda filmu Hunger Games Jena Malone a fotograf Ethan DeLorenzo

Jagger Snow

Slovenský preklad: Jagger Sneh, alias Snežná Jagger. Jagger môže odkazovať na slávneho speváka, alebo aj na vykrajovacie koliesko, ktoré používame pri pečení drobného pečiva.

Slávni rodičia dievčatka: Ashlee Simpson a syn Diany Ross, Evan

Rocket Zot

Slovenský preklad: Raketa Zot. Meno Raketa, zdá sa, v Hollywoode frčí.

Slávni rodičia chlapca: Sam Worthington a Lara Bingle Worthington

Rainbow Aurora

Slovenský preklad: Dúha Polárna žiara, alebo v trošku upravenejšej forme Dúhová Polárna žiara. Inak meno Aurora sa nám páči, len tá Dúha tam nemusela byť 🙂

Slávny rodič dievčatka: Holly Madison

North West

Slovenský preklad: Sever Západ. Malá Severozápad sa s takým menom vo svete určite nestratí.

Slávni rodičia dievčatka: Kanye West a Kim Kardashian

Sno FilmOn Dot Com Cozart

Slovenský preklad: Prikláňame sa k názoru, že ide skôr o internetovú doménu, než o meno pre dieťa (alebo psa, mačku, škrečka, či akúkoľvek inú živú bytosť), preto by bol pokus o preklad vopred odsúdený na neúspech.

Slávny rodič chlapca: rapper Chief Keef

Elsie Otter

Slovenský preklad: Elsie Vydra. Vydra Elsie je pekný názov pre detskú knižku, alebo nový animovaný film z dielne Disney, ale ako meno pre dieťa skôr zarazí, než ohúri.

Slávni rodičia dievčatka: Zooey Deschanel a Jacob Pechenik

Apollo Bowie Flynn

Slovenský preklad: Apolón Bowie Flynn. Toto meno má hviezdnu kvalitu. Apolón je starogrécky boh slnka a aj sláva nedávno zosnulého hudobníka Bowieho aj po jeho smrti letí ku hviezdam.

Slávni rodičia chlapca: Gwen Stefani a Gavin Rossdale

Apple

Slovenský preklad: Jablko. Viac niet čo dodať.

Slávni rodičia dievčatka: Gwyneth Paltrow a Chris Martin

Poppy Honey, Daisy Boo, Petal Blossom Rainbow

Slovenský preklad: Uff toto je trošku dlhé, podržte si klobúky. Makový Med, Sedmokráska Boo, Dúhový Kvetinový Lupienok. A nie, nejde o tri malé Indiánky, ale o tri dcéry Jamieho Olivera. Slávny kuchár je jednoducho kreatívny nielen na tanieri.

Slávnirodičia dievčatiek: Jamie Oliver a Jools Oliver

Bluebell Madonna

Slovenský preklad: Zvonček Madonna. Tu mali rodičia na mysli kvietok zvonček, nech sa vám teda nemýli so striebornými zvončekmi z vianočného stromčeka, alebo s tými plechovými, ktoré nosia ovečky na pastvine.

Slávny rodič dievčatka: Geri Halliwell

Fifi Trixibelle, Peaches, Pixie

Slovenský preklad: Bezproblémovo sa dá do slovenského jazyka previesť hádam len Peaches (Broskyne alebo malá Broskynka). Inak Pixie je anglický výraz pre škriatka a Fifi Trixibelle je prakticky nepreložiteľné, hoci tiež znie trošku “škriatkovsky”.

Slávni rodičia detí: Bob Geldof a Paula Yates

Blue Ivy

Slovenský preklad: Modrý Brečtan. Ehm. Vyzerá to tak, že aj prírodné prvky pri výbere detských mien v Hollywoode letia.

Slávni rodičia dievčatka: Beyoncé a Jay Z

Ocean, Sonnet, True

Slovenský preklad: Môžete hádať, či ide o mená detí, alebo o najnovšie pracie prášky. Nebudeme vás dlho napínať. Oceán, Sonet a Pravdivá/ý sú potomkami jedného známeho amerického herca.

Slávny rodič detí: Forest Whitaker

Kal-El

Slovenský preklad: Preklad tu naozaj nie je potrebný. Kal-El je predsa pravé meno Supermana, slávneho muža z ocele! S takým menom si na vaše dieťa spolužiaci určite nebudú dovoľovať, aj keby bolo ako z “inej planéty” 🙂

Slávny rodič chlapca: Nicolas Cage

Foto: pexels.com