Vzťah nevesta a svokra býva v mnohých rodinách veľmi komplikovaný. Nie nadarmo preto vzniklo množstvo vtipov práve na túto tému. Mnohé manželky sa sťažujú na matky svojich manželov, majú rozdielny pohľad na výchovu detí, vedenie domácnosti a trenice sú na dennom poriadku.

 

Podobne to bolo aj v príbehu, ktorý už niekoľko rokov koluje na internete, no aktuálny a pravdivý bude vždy. Ak cítite zúfalstvo a máte pocit, že so svokrou po boku nevydržíte ani minútu, začnite od seba. Tento príbeh vám ukáže správnu cestu:

Mladé dievča sa vydalo a po svadbe žilo v dome svojho manžela spolu s jeho matkou. A tak sa stalo, že po svadbe musela dievčina neustále počúvať nespravodlivé výčitky svojej svokry. Raz, keď ju prepadlo zúfalstvo, rozhodla sa zbaviť sa jej. Dievča išlo k bylinkárovi, ktorý bol priateľom jej otca a posťažovala sa mu:

— Už dlhšie nemôžem žiť so svokrou. Zbláznim sa z nej. Nemohli by ste mi pomôcť? Dobre vám zaplatím.

— Čo môžem podľa teba urobiť? – opýtal sa bylinkár.

— Predajte mi jed. Otrávim svokru a všetky moje problémy zmiznú – odpovedala.

Po dlhej úvahe bylinkár odpovedal:

— V poriadku, pomôžem ti. Ale musíš pochopiť dve veci. Po prvé, nemôžeš svokru len tak otráviť, pretože ľudia sa dovtípia, čo sa asi stalo. Dám ti bylinky, ktoré ju budú pomaly a nenápadne zabíjať a nikto ťa nebude obviňovať, že si ju zabila ty.

— Po druhé, aby si sa úplne vyhla akémukoľvek podozreniu, musíš skrotiť svoj hnev, naučiť sa ju rešpektovať, milovať, počúvať ju a byť k nej trpezlivá. Tak ťa nikto nebude upodozrievať, keď zomrie.

Dievča so všetkým súhlasilo, vzalo bylinky a začalo ich svokre postupne pridávať do jedla. Okrem toho sa snažila ovládať, svokru počúvala a vážila si ju. Keď si tá všimla zmenu nevestinho správania, celým srdcom ju zbožňovala.

Všetkým rozprávala, že jej nevesta je najlepšia na svete, že o takej sa jej mohlo iba snívať. Do pol roka sa z nich stali blízke priateľky ako medzi pokrvnou matkou a dcérou. A vtedy dobehla dievčina opäť k bylinkárovi a modlila sa:

— Pre lásku Božiu, prosím, zachráňte moju svokru pred jedom, ktorý som jej dávala. Nechcem ju zabiť. Stala sa tou najlepšou svokrou. Mám ju rada.

Bylinkár sa pousmial a odpovedal:

— Neboj sa, nedal som ti žiaden jed. Boli to bežné byliny. Jed bol iba vo tvojej hlave a už si sa ho zbavila.

Zdroj: Facebook.com | Foto: pixabay.com