vianočné svetielka

Každá mamička, ktorá je zároveň aj gazdinkou, chce mať na Vianoce všetko dokonale pripravené. Šalát s kaprom v správnom čase na stole, aspoň desať druhov koláčov napečených a esteticky poukladaných na táckach. Všade dokonalý poriadok a samozrejme iskričky v šťastných očkách svojich ratolestí, keď si pod stromčekom nájdu to, čo si priali.

Do akej miery je tento postoj správny a kedy je to už nad rámec, riešiť nebudeme. Zaujíma nás, čo sa deje v prípade, ak do tohto perfektne naplánovaného kolotoča, príde niečo nečakané. Niečo, čo sme naozaj naplánovať nemohli.

Osud je totiž niekedy nevyspytateľný a má s nami úplne iné plány, ako by sme si želali. Čo v prípade, že ochorie naša blízka osoba a Štedrý večer bude musieť prežiť v nemocnici na operačnom stole? A čo vtedy, ak hrozí, že vianočné sviatky budúca mamička namiesto s rodinnými príslušníkmi bude oslavovať na pôrodníckom oddelení?

Prvorodička si možno povie, že toto by ju trápilo najmenej. Veď aj Ježiško sa predsa narodil na Vianoce. Manžel si Štedrú večeru zje po boku svojich rodičov a ich vytúžené dieťatko bude rovno pod stromček. Ale čo v prípade, keď tento scenár hrozí mamičke, ktorá už má doma niekoľko malých drobcov a veľmi dobre pozná hormonálne zmeny, ktoré prídu po pôrode? A naozaj netúži prežívať aj šťastie aj smútok zároveň sama s novým človiečikom v nemocničnej izbe?

Na jednej strane úpenlivo čaká na každý nový deň pred Vianocami, aby sviatky prežila v kruhu svojej rodiny pod stromčekom. Na strane druhej si uvedomuje, že toto jej želanie je možno trochu sebecké a nová ratolesť, ktorú nosí pod srdcom, má predsa právo prísť na svet vtedy, keď príde jej čas.

A v období tohto čakania ide nabok umývanie okien, pečenie desiatich druhov koláčov a chystanie exkluzívnej výzdoby, ktorú by závideli všetci susedia. Veď čo ak práve tieto aktivity tehuľke v očakávaní privodia pôrod práve 24. decembra? 🙂

foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.