Zaujímavosti Tipy a triky Končí sa vaša profesia “mamičky na plný úväzok”? Poradíme vám, ako zažiarite...

Končí sa vaša profesia “mamičky na plný úväzok”? Poradíme vám, ako zažiarite na pohovoroch!

Končí sa vaša materská alebo rodičovská dovolenka a vy sa pomaly ale isto začínate rozhliadať po rôznych pracovných ponukách? Hľadáte voľné miesta a premýšľate, aká profesia by nahradila tú, ktorú ste zastávali 24 hodín denne popri vašich ratolestiach?

 

Ak ste odpovedali kladne, tento článok je pre vás. S našimi radami budete na pracovných pohovoroch excelovať.

Matka = Geniálny timemanagement

Aj keď si myslíte, že napísať do životopisu, že ste 10 rokov boli na materskej nie je žiadne terno a táto informácia vás hneď na začiatku odpíše, nezamlčte to. Klamať sa určite neoplatí a nemá to žiadny zmysel. V dnešnej dobe aj každý personalista vie, že matka = geniálny timemanagement. Veď kto iný dokáže za jeden deň spraviť toľko vecí ako mama na materskej? Úprimne si priznajme s rukou na srdci, že nikto. A to pri všetkej skromnosti. Milé dámy, informáciu, že ste boli s deťmi na materskej preto napíšte s hrdosťou!

Nezaháľajte a vzdelávajte sa!

Ak máte pred sebou posledné mesiace materskej alebo rodičovskej dovolenky a stále ste nezačali robiť niečo pre vašu budúcu profesiu, najvyšší čas to napraviť. Začnite sa vzdelávať, pokojne cez nejaký online kurz. V životopise vám to len pomôže a aj budúci zamestnávateľ uvidí, že ste nezaháľali a popri starostlivosti o deti a domácnosť máte chuť učiť sa nové veci a zdokonalovať sa. Dámy, tak smelo do toho!

Na zanedbanú maminu nikto nie je zvedavý!

Priestor pre seba sa na materskej a rodičovskej dovolenke hľadá len veľmi ťažko, no s blížiacimi sa pohovormi je najvyšší čas to napraviť. Ak ste doteraz nosili len tenisky a rifle, vlasy v cope a na make-up ste ani nepomysleli, teraz je ideálna príležitosť. Zavolajte kamarátke, ktorá sa už dávno vrátila do pracovného kolotoča a určite vás bude rada sprevádzať na nákupoch. Objednajte sa u kaderníčky, dajte si spraviť manikúru. Na zanedbanú maminu nie je nikto zvedavý. Na sebavedomú ženu, ktorej to perfektne pristane a pôsobí, že roky pri deťoch jej len prospeli, sa radi pozrú všetci.

Spíšte si zoznam profesií, v ktorých by ste obstáli

A na záver? Kde vlastne hľadať nové pracovné ponuky? Na internete nájdete množstvo inzerátov, ktoré ponúkajú voľné pracovné miesta. Skúste si spísať zoznam všetkých profesií, o ktoré by ste mali záujem a so svojimi vedomosťami a zručnosťami by ste v nich dokázali obstáť. Potom už len stačí vyhľadať pracovný portál a vysype sa na vás množstvo rôznych ponúk. Veríme, že pri výbere budete úspešná a nájdete si vysnívanú prácu. Držíme palce!

Foto: pixabay.com