Končí sa vaša materská alebo rodičovská dovolenka a vy sa pomaly ale isto začínate rozhliadať po rôznych pracovných ponukách? Hľadáte voľné miesta a premýšľate, aká profesia by nahradila tú, ktorú ste zastávali 24 hodín denne popri vašich ratolestiach?

 

Ak ste odpovedali kladne, tento článok je pre vás. S našimi radami budete na pracovných pohovoroch excelovať.

Matka = Geniálny timemanagement

Aj keď si myslíte, že napísať do životopisu, že ste 10 rokov boli na materskej nie je žiadne terno a táto informácia vás hneď na začiatku odpíše, nezamlčte to. Klamať sa určite neoplatí a nemá to žiadny zmysel. V dnešnej dobe aj každý personalista vie, že matka = geniálny timemanagement. Veď kto iný dokáže za jeden deň spraviť toľko vecí ako mama na materskej? Úprimne si priznajme s rukou na srdci, že nikto. A to pri všetkej skromnosti. Milé dámy, informáciu, že ste boli s deťmi na materskej preto napíšte s hrdosťou!

Nezaháľajte a vzdelávajte sa!

Ak máte pred sebou posledné mesiace materskej alebo rodičovskej dovolenky a stále ste nezačali robiť niečo pre vašu budúcu profesiu, najvyšší čas to napraviť. Začnite sa vzdelávať, pokojne cez nejaký online kurz. V životopise vám to len pomôže a aj budúci zamestnávateľ uvidí, že ste nezaháľali a popri starostlivosti o deti a domácnosť máte chuť učiť sa nové veci a zdokonalovať sa. Dámy, tak smelo do toho!

Na zanedbanú maminu nikto nie je zvedavý!

Priestor pre seba sa na materskej a rodičovskej dovolenke hľadá len veľmi ťažko, no s blížiacimi sa pohovormi je najvyšší čas to napraviť. Ak ste doteraz nosili len tenisky a rifle, vlasy v cope a na make-up ste ani nepomysleli, teraz je ideálna príležitosť. Zavolajte kamarátke, ktorá sa už dávno vrátila do pracovného kolotoča a určite vás bude rada sprevádzať na nákupoch. Objednajte sa u kaderníčky, dajte si spraviť manikúru. Na zanedbanú maminu nie je nikto zvedavý. Na sebavedomú ženu, ktorej to perfektne pristane a pôsobí, že roky pri deťoch jej len prospeli, sa radi pozrú všetci.

Spíšte si zoznam profesií, v ktorých by ste obstáli

A na záver? Kde vlastne hľadať nové pracovné ponuky? Na internete nájdete množstvo inzerátov, ktoré ponúkajú voľné pracovné miesta. Skúste si spísať zoznam všetkých profesií, o ktoré by ste mali záujem a so svojimi vedomosťami a zručnosťami by ste v nich dokázali obstáť. Potom už len stačí vyhľadať pracovný portál a vysype sa na vás množstvo rôznych ponúk. Veríme, že pri výbere budete úspešná a nájdete si vysnívanú prácu. Držíme palce!

Foto: pixabay.com