Na jeseň vytiahnete prechodnú bundičku, ktorú ste kúpili len túto jar a smola – rukávy sú už krátke. Takže hurá do obchodu po novú, pre istotu radšej o číslo väčšiu, ako treba, aby ju váš drobec mohol nosiť ešte aspoň dve sezóny. Pripomína vám to niečo? Absolvent technickej univerzity Ryan Yasin sa s rovnakým problémom stretol vo svojej rodine a nápad bol na svete – oblečenie, ktoré rastie s deťmi.

Málokedy sa narodia súrodenci v jednom ročnom období, takže sa často stáva, že pre jedno nakúpite letné veci od jedného do troch mesiacov a druhé si príde na svet v zime. Takže všetky veci dvojmo – každý rok. Mladý absolvent si preto povedal, že oblečenie by sa malo rastu detí prispôsobovať.

Petit Pli

– pod touto značkou sa už začali predávať detské vecičky vyrobené z látky, ktorá umožňuje jeho postupné naťahovanie. Keďže ide o celkom nový produkt, zatiaľ sa zameriava na oblečenie pre detičky vo veku od pol roka do troch rokov, ale v prípade úspechu sa plánuje s rozšírením na všetky vekové kategórie. Mladý vynálezca má už dokonca niekoľko objednávok na oblečenie pre dospelých. Počíta najmä s výrobou tehotenského oblečenia, pretože budúce mamičky v tomto období pomerne rýchlo menia svoju veľkosť.

Expansion Technology. Clothes that grow with your child.

A post shared by Petit Pli – Clothes That Grow. (@petit.pli) on

Okrem veľkej výhody zväčšovania a zmenšovania, má oblečenie z kolekcie Petit Pli aj ďalšie prednosti – dá sa prať v práčke a vďaka odolnosti voči vode a vetru je vodné aj do zlého počasia. Vyrábať sa bude predovšetkým v neutrálnych farbách, aby bolo použiteľné pre chlapcov aj dievčatá.

Posúďte sama, či by ste pre svoje dieťatko kúpili takéto vecičky. Ich futuristický dizajn pravdepodobne nebude vyhovovať úplne všetkým…ale tak prečo nie?

Zdroj: vat.pravda.sk | Foto, Video: instagram.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk