Témou číslo jeden v týchto dňoch na Slovensku nie je zostavovanie novej vlády, prvenstvo má v médiách, na sociálnych sieťach a medzi ľuďmi nepochybne nový koronavírus. Na Slovensku sa zatvárajú školy, rušia sa kultúrne a športové podujatia. Aj napriek opatreniam sa mnohí ľudia stále správajú nezodpovedne. Myslí si to aj trojnásobná mama Kristína Tormová.

 

Sociálne siete sú zaujímavým fenoménom a pokiaľ ich človek využíva na osvetu a šírenie rozumných myšlienok, sú nápomocné. V tomto čase, keď počúvame o nových a nových potvrdených prípadoch koronavírusu a ide o to najdôležitejšie čo máme, teda o zdravie, sa stále mnohí ľudia nedokážu správať zodpovedne. Všimla si to aj Kristína Tormová celú vzniknutú situáciu pomenovala jasne: “Nebojím sa korony. Bojím sa ľudí. Už dlhšie, ale teraz je to také viditeľné.”

Prečítajte si celý príspevok:

To, čo sa tu udeje je zrkadlom toho, akí sme my ľudia..egoistickí, hlúpi, ľahostajní.. Nahlásime namiesto možnosti nákazy koronavírusom pád z rebríka..kým sa príde na to, že je to “pád z rebríka Benátskeho typu”, nakazíme okolie, doktorov, iných pacientov. Zatajíme lyžovačku v Taliansku. A touto debilitou sa šíri nákaza. Nebojím sa korony. Bojím sa ľudí. Už dlhšie, ale teraz je to také viditeľné. Ľudia si robia z vírusu srandu, namiesto základných opatrení zľahčujú vtípkami typu “tak umriem no, veď to mi už bude jedno”..zosmiešňujú tých, ktorí sa správajú zodpovedne. Viete si predstaviť, že ľudia by si robili srandu z rakoviny? A smiali sa, že sa ich to netýka a že veď aj tak na to neviem koľko percent neumrie… Rakovina hahahah! Hmmm haluz, že?

Včera som bola za kravu, že nedávam dievky do škôlky, od zajtra sú škôlky zavreté. Namiesto umývania rúk ľudia kupujú múku, namiesto toho, aby chorí ostali doma, vykúpia dezinfekciu. Som nahnevaná a smutná. Jo! A ľudia si mýlia obozretnosť a prevenciu so šírením paniky. Nepanikárte! Len buďte zodpovení. Keď som dnes čítala, že v niektorých častiach Talianska sú už zakázané aj pohreby…čo vám poviem. Nerobia sa testy na koronu, lebo už na to na niektorých miestach nie je vybavenie..testujú len tých, čo im ide o život. Dilemy, či dať respiračné zariadenie starému človeku s koronou alebo dieťaťu na onkológii…Čo sa stalo? Čo sa deje? …ľudia sa dejú. A viete, že Taliansko má naozaj výborné zdravotníctvo? Nám to tu kolabuje aj za normálnych okolností..čo sa stane počas epidémie.

Táto fotka mala byť fotkou na úplne inú tému..ale teda..takto mi to vyšlo. Apoň je pekná no. Modlím sa, nech je to len obdobie, ktoré rýchlo prejde a nebude mať fatálne následnky kvôli ľudskej debilite. Lebo tá bohužiaľ len obdobím nie je. Už neviem kedy, ak nie teraz…snažte sa myslieť nie len na seba. Ale aj na iných. Úcta k životu, spolupatričnosť, zodpovednosť, rozum..veľa zdravia nám prajem. Nikto s tým nič neurobí..jedine my. A mimochodom aj štát by sa už mohol ozvať. Ďakujem kraju a župe za promptné opatrenia.

Zdroj/Foto: Instagram /Kristina Tormova