CONEY ISLAND, Brooklyn – V piatok 23.06.2017 o 10:40 zomiera v nemocnici Maimonides Medical Center len 16- mesačná Nylah Lewis. Dievčatko bolo prijaté v kritickom stave, po tom ako ju surovo zmlátil jej vlastný otec. Krutou iróniou je, že tento hrozný čin sa stal na Deň otcov.

„V mene nemocnice Maimonides Medical Center chceme vyjadriť našu úprimnú sústrasť celej smútiacej rodine,“ vyhlásil riaditeľ pre styk s verejnosťou a marketing Jodi Kríži. Zároveň poprosil o ohľad pre členov rodiny dievčatka, ktorí si želali v tento ťažký okamih súkromie.

Päť strašných dní celá rodina zúfalo čakala na nejaký náznak zlepšenia. Ale márne. Ich milovaná dcéra a vnučka sa už nikdy neprebudila. Po takmer týždni svoj úporný boj so smrťou prehrala.

Nylah Lewis zomrela 23. júna 2017

Nevysvetliteľná krutosť

Vrah dievčatka,18-ročný Shaquqn Taylor sa nikdy nechcel stať otcom a často sa vyhrážal násilím. Napriek tomu na Deň otcov strávil istý čas so svojou dcérou. Podľa jeho prvej verzie bábätko spadlo z postele, vo chvíli keď akurát nedával pozor. Lekári to ale jednoznačne vyvrátili. Nylah utrpela rozsiahlu fraktúru lepky. Na nošteku, tváričke, nohách a rukách mala vážne podliatiny, ktoré jednoducho nemohli vzniknúť ako následok náhodného pádu. Museli byť spôsobené úmyselne.

Prababička Munford ťažko nesie rodinnú tragédiu

„Tento chlapec mal od začiatku v pláne dievčatku ublížiť“ vyjadrila sa k celej tragédii prababička Munford, tesne pred smrťou svojej milovanej pravnučky. “Ako sa len niekto môže takto zversky zachovať k tak malému nevinnému dieťaťu?“

Shaquqn Taylor sa nikdy nechcel stať otcom

Zničená rodina

Podľa polície, keď si 17-ročná Tammy Lewis prišla ku bývalému partnerovi vyzdvihnúť svoju dcérku, našla ju ležať v bezvedomí na pohovke. Keď zistila, že dievčatko vôbec nereaguje, chcela zavolať záchranku, ale Taylor sa jej v tom pokúsil zabrániť. Tammy schytila dcéru a utekala z bytu celých 12 poschodí s bezvládnym telíčkom v náručí. Taylor ju dobehol, a jediným úderom ju zrazil k zemi, zatiaľ čo stále držala batoľa. Potom ušiel ešte pred príchodom polície. Svojej bývalej družke spôsobil vážne poranenie oka, ktoré vyžadovalo niekoľko stehov a sama Tammy musela byť hospitalizovaná. Jej fyzické rany boli možno vážne, ale z tých emocionálnych sa zrejme nikdy už nespamätá.

Tammy s malou Nylah v náručí

„Každý kto Nylah poznal, hovoril, že je krásne a šťastné dieťa.“ hovorí prababička Munford. „Jej otec ju mal chrániť a nie dobiť na smrť.“

Taylor bol bezprostredne po skutku obvinený z ohrozenia dieťaťa a ťažkého ublížení na zdraví. Očakáva sa, že po smrti Nylah budú jeho obvinenia zmenené na ublíženie na zdraví s následkom smrti, alebo na vraždu. Žiadny rozsudok ale nevráti život malej Nylah, ktorej smrť zanechala v srdciach blízkych bolestivú ranu.

Zdroj: abc7ny.com | Foto: pixabay; bc7ny.com, youtobe.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk