K šokujúcemu incidentu došlo počas víkendu v nemocnici v Ústí nad Labem. Na detskom oddelení hospitalizovali mesačného chlapčeka so zápalom pľúc. Mama pochopiteľne chcela ostať s ním, no lekár jej to nedovolil a dokonca na ňu zavolal policajtov!

Z tejto absurdnej situácie koluje na sociálnych sieťach video, ktoré natočila kamarátka mamy. Tá policajtom objasňuje, že chce ostať v nemocnici so synom, aby ho v noci nakŕmila materským mliekom, ktorého náhradu ešte nikdy predtým nemal, no počas hospitalizácie ho už dostal trikrát.

Mamu z nemocnice poslali domov už v piatok, no preplakala celú noc. V sobotu bola odhodlaná ostať pri ňom. Jednému z lekárov sa jej rozhodnutie nepáčilo a povedal jej, nech kľudne spí na chodbe mimo oddelenia, pokiaľ ju odtiaľ nevyvedie polícia ako bezdomovca. Podľa neho vraj narúšala chod oddelenia. Privolaní policajti ju ale nakoniec nevyviedli: “Prijali sme oznámenie, že matka detského pacienta nechce odísť z jednotky intenzívnej starostlivosti. Hliadka na mieste zhodnotila situáciu. Zo strany ženy nedošlo k protiprávnemu konaniu ani k porušeniu interných predpisov nemocnice a matka nakoniec na JIS-ke ostala.”

Podľa Ministerstva práce a sociálnych vecí Českej republiky majú deti počas hospitalizácie právo na neustály kontakt s rodičmi. Vedenie nemocnice sa k situácii ešte vyjadrí. Predsedkyňa Hnutia za aktívne materstvo Petra Sovová tvrdí, že matka zareagovala správne, keď policajtom v kľude vysvetlila, prečo chce ostať v nemocnici. K takýmto prípadom podľa nej z času na čas dôjde a odporúča rodičom, aby nechali zavolať políciu, ktorá by mala stáť na ich strane. Myslí si, že je skôr smutné, keď rodičia nechajú dieťa v nemocnici samé.

Kamarátka matky, ktorá video natočila, nechápe, prečo za takú samozrejmú vec museli bojovať:

VIDEO

Zdroj: blesk.cz | Foto: youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.