Štyridsaťjedenročná Joanna Farrarová pociťovala pôrodné bolesti, preto ju hospitalizovali. Lekár jej však tvrdil, že má infekciu močových ciest, neskôr dokonca, že má iba zápchu. Toto pochybenie lekárov si vyžiadalo zbytočnú smrť bábätka!

 

Až keď začala žena silno krvácať, lekári uznali, že skutočne rodí. Dievčatko, ktoré dostalo meno Ava sa nakoniec narodilo cisárskym rezom, no príliš neskoro! Bábätko utrpelo ťažké poškodenie mozgu a prežívalo len vďaka prístrojom, ktoré sa nakoniec rodičia rozhodli odpojiť.

Keď sa Ava začala pýtať na svet, bola zdravým a vyvinutým bábätkom. Kvôli neskorému pôrodu a nedostatku kyslíka však utrpela vážne poškodenia.

K tomuto prípadu došlo ešte v roku 2014 na severe Anglicka, no svoju chybu si nemocnica priznala až teraz. Konečne sa kompetentní rodičom ospravedlnili za konanie lekárov. Joanna tvrdí, že počula ošetrujúcich, ako si šuškajú, že ich zbytočne oberá o čas. Okrem ospravedlnenia dostali od nemocnice i finančné odškodnenie, no dcérku im už nevráti nikto. Rozhodli sa svoj príbeh zverejniť, aby všetci lekári brali svojich pacientov vážne a takéto prípady sa viac neopakovali.

Zdroj: independent.co.uk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.