Nemalo by sa to diať, ale žiaľ, stáva sa. Prípady, kedy sa deti stanú rodičmi, sú realitou a najnovšie sa mamičkou stala len 12-ročná školáčka. Podľa jej slov až do pôrodu nemala tušenie, že je tehotná. Našťastie všetko prebehlo bez komplikácii a bábätko aj jeho maloletá mama sú v poriadku.

 

Stalo sa to v Austrálii v meste Perth a pochopiteľne kvôli tehotenstvu tak mladého dievčaťa zbystrili pozornosť aj úrady. Začalo sa vyšetrovať, kto je otcom narodeného dieťaťa. To, čo zistili, nás dvihlo zo stoličiek. Dievčina počala dieťa s nevlastným 14-ročným bratom!

V krajine je zakázané mať intímny pomer s maloletou osobou a tak obom hrozí trest. Okrem väzenia už čelia trestu v podobe verejného pohŕdania verejnosťou. Aj preto sú bližšie mená maloletých rodičov utajené. Rodine sú k dispozícii aj psychológovia. Nápomocní budú nielen pri výchove dieťatka, ale aj ako podpora pre rodičov oboch školákov, ktorí nepochybne šokovali mamu aj otca, keď z nich v takom skorom veku spravili starých rodičov.

Uvidíme, ako sa celý prípad bude ďalej vyvíjať, zostane nám už len veriť, že s pomocou novopečených starkých, ktorí pokojne môžu mať okolo 35-ky, z dieťatka vychovajú dobrého človeka a doprajú mu množstvo lásky.

Zdroj: news.com.au | Foto: pixabay.com