Nový koronavírus COVID-19 zmenil životy ľudí po celom svete, najviac postihnuté sú v Európe krajiny Taliansko a Španielsko, kritická situácia je aj v Anglicku. Práve odtiaľ pochádza len 7-týždňový pacient Curtis. Keďže pre každého rodiča je ochrana jeho dieťaťa vždy na prvom mieste, rodičia chlapčeka sa rozhodli prehovoriť o príznakoch, ktoré trápili malého pacienta.

Mamička Toni a jej manžel sa nedávno dozvedeli, že len 7-týždňový synček Curtis je pozitívny na koronavírus. Spočiatku si lekári mysleli, že ide v jeho prípade o sepsu. Rodičom sa dlhšie nepozdával stav ich drobčeka. Podľa ich slov viac ako 12 hodín nejedol, bol rozrušený a plakal inak ako bežne. “Bol spavý, no v spánku taký nervózny. Ráno sme si všimli, že má takú škvrnitú pokožku, červené spuchnuté oči, mierny kašeľ, stále kýchal, nič nejedol,” opisuje Curtisove príznaky Toni. Ako ďalej uviedla, vysokú teplotu nemal a ani zrýchlený pulz. Zobrali ho preto na pohotovosť.

Chlapec bol dva dni v nemocnici, liečili ho antibiotikami a spravili mu aj test na koronavírus. Keďže sa jeho stav zlepšil, po dvoch dňoch ho prepustili domov a až tam sa dozvedeli, že chlapček bol pozitívny na COVID-19. Jeho stav sa zlepšoval a vyhli sa mu aj vysoké horúčky a kašeľ, čo sú časté príznaky tohto ochorenia. Obaja rodičia majú tiež príznaky choroby, bolesť hrdla, hlavy a stratu čuchu. Toni na záver svojho rozprávania povzbudila všetkých rodičov: “Bábätká sa z toho určite dostanú.”

Zdroj/Foto: Facebook /Toni Rhodes, prezenu.sk