Minulý piatok previezli leteckí záchranári iba štvormesačné bábätko z Liptovskej Tepličky  do popradskej nemocnice. Vzhľadom na vážny stav dieťatka, bolo následne prenesené do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

21. júla sa začal boj o život, informovala PR manažérka a hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – Transport Europe. Rodičia našli svoje dieťa v bezvedomí bez akýchkoľvek známok života. Ešte pred prevozom do nemocnice sa podarilo obnoviť jeho základné životné funkcie.

Chlapčekovi však už nedokázali pomôcť ani po urgentnom leteckom prevoze na vyššie špecializované zdravotnícke stredisko v Banskej Bystrici. Po bezprostrednej resuscitačnej činnosti záchranárov a následnej diagnostike CT a laboratórnych vyšetreniach, bolo potvrdené rozsiahle poškodenie mozgu kvôli nedostatku kyslíka. Ďalšie vyšetrenia odhalili vdýchnutú stravu v dýchacích cestách, čo mohlo byť spúšťačom tejto tragickej udalosti. Po maximálnom trojhodinovom úsilí však bábätko zomrelo. Bližšie informácie však určí až pitva.

Prípad preverila už aj polícia. Cuzdie zavinenie bolo vylúčené a ďalej vo veci nekoná.

Zdroj/foto: SITA/www.webnoviny.sk | Foto: pexels.com