Píšem tento list teraz lebo príde čas, keď ma nebudeš počúvať, nebudeš sa chcieť so mnou rozprávať, keď sa zraníš a už za mnou neprídeš pofúkať, ba možno mi uštedríš aj pár nepekných slov. Píšem ho teraz, pretože keď budeš veľký, ja už nebudem najmladšia a ženy po 40-tke postihuje už tá, ako sa len volá, skleróza.

 

Si pre mňa všetko

Nerada by som bola, aby som na tieto pocity zabudla a chcem aby si to aj ty vedel, keď príde to ,,obdobie” a budeš si myslieť, že ťa neľúbim. Píšem list teraz, lebo som práve dopozerala ten najdojímavejší film aký asi existuje, po ktorom si človek uvedomí, čo všetko má. Taká ta smrkacia emotifka. Ty spíš a ja revem. Revem, lebo ťa tak neskutočne milujem, že by som z tej lásky asi aj lietať začala. Zbožňujem ťa celého. Viem, že som niekedy unavená a hovorím, aby si bol už väčší a ja som si mohla oddýchnuť. Ale potom si prajem, aby si rástol pomalšie a ja som si mohla to nádherné bábätko užívať dlhšie. Také malinké, čo sa ku mne pritúli a ja som pre teba jediná osoba, ktorú potrebuješ ku šťastiu. Zbožňujem ten pocit, keď ma tak potrebuješ a desí ma predstava, že o pár rokov nebudem pre teba ja tá naj.

Vstúpil si do môjho života a zmenil si celý môj vesmír. Dal si mi toľko toho, čo mi ešte nikdy nikto nedal. Milujem ťa, aj keď mi dávaš veľakrát zabrať a je to dosť ťažké. Vtedy neviem, čo by som si priala skôr, či týždennú dovolenku, 2 fľašky vína alebo mesiac spánku. Ale potom prídu tie okamihy, ktoré pozná snáď každá mama, pri ktorých sa mi zastaví srdce. Napríklad, keď si mi povedal prvýkrát mama, tvoje prvé kroky, alebo keď si mi povedal, že ma ľúbiš a milión ďalších situácií. Presne v tých momentoch, ako blesk z čistého neba, dostanem toľko sily a energie, že by som aj vlak potiahla malíčkom. Ďakujem, že ma miluješ tak krásne a čisto, či priberiem 10 kíl alebo budem bez oka, budeš ma ľúbiť rovnako už len preto, že som. Ďakujem za všetko mi dávaš a kým ma robíš a zapamätaj si, že sa moja láska k tebe nikdy nezmení.


Prosím, vždy keď si budeš myslieť, že ťa neľúbim, alebo ti niečo nedovolím, alebo nebudem s tebou súhlasiť, prečítaj si tento list. Nie som moc veľký rečník, pretože neviem nájsť správne slová v správnom čase, tak som ti to všetko napísala, ako veľa pre mňa znamenáš a vždy budeš.

Ľúbim ťa, s pozdravom tvoja bláznivá mamina.

PS: pre všetkých, čo si tento list prečítali dopíšem ešte jednu vec, ktorú by som chcela napraviť. Prednedávnom som povedala niečo, za čo sa veľmi hanbím. Povedala som, že aký dar je mať zdravé dieťa. Nie, pomýlila som sa. Správne som mala povedať, aký dar je vôbec dieťa mať. Je jedno, či má viac chromozómov, menej prstov, nevidí, nepočuje, nerozpráva alebo je pozadu, ako ostatné deti, alebo veľa ďalších príznakov, ktoré nezodpovedajú kritériám normálneho človeka. Aký vzácny dar je vôbec mať dieťa. Vždy to je a vždy aj bude Božie dieťa. Nech je akékoľvek, vždy si zaslúži lásku.

 

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.