Sudičky boli pri narodení Belly zrejme poriadne štedré. Dali jej do vienka dar, s ktorým nepočítali ani samotní rodičia. Narodila sa cisárskym rezom a od prvých sekúnd svojho života tu vonku pútala pozornosť nielen zdravotníkov, ale i ľudí navôkol. 

Drobné batoľa z britských ostrovov je na svoj vek mimoriadne útle. Od narodenia má však – v porovnaní s inými novorodencami – jeden extrém. Vlasy.

Ani pôrodník nechcel  veriť

27-ročná matka Phillipa Rabbitts chápe prekvapené reakcie svojho okolia. “Prvá vec, ktorú lekár na pôrodnej sále povedal, bolo: Panebože, tá je ale chlpatá! Čakala som, že mi ukážu dieťa pokryté dlhými chlpmi od hlavy až po päty. No potom som uvidela tú masívnu šticu vlasov na hlave a len som vyvalila oči,” dodáva so smiechom. Na pôrodnej sále bola atrakciou, všetky sestričky sa na ňu chodili pozerať. Vraj ešte nikdy predtým nemali takúto “vlasaňu.”

Rapunzel v reálnom živote

“Kedykoľvek ideme von na prechádzku, pristavujú sa pri nás ľudia a zvedavo si Bellu obzerajú. Niektorí dokonca skúšajú, či sú vrkôčiky alebo vlásky pravé, prilepené alebo či nosí parochňu.”

Bella Cole má v súčasnosti osem mesiacov a v starostlivosti o vlasy predbieha i ktorúkoľvek celebritu. “Bella miluje umývanie vlasov, keď jej robím jemnú masáž. Čo veľmi nemusí, je fén. Preto vlásky suším iba uterákom, čo však trvá dlhšie,” dodáva matka. “Niekedy jej vlasy zaberú dvakrát viac času ako tie moje.”

Dieťa ako z rozprávky

Keď malej Belle matka spraví vrkôčiky, pripomína postavičku Boo z rozprávky Príšerky, s.r.o. Ako pre viaceré britské denníky rodičia dieťaťa uviedli, po okolí sa táto prezývka rozchýrila a známi či priatelia dcérke už inak nepovedia, iba Boo. “Som si vedomá toho, že vlasy jedného dňa ostriháme, no kým to bude možné, nechám ich rásť.”

Podobnosť bábiky Boo s reálnou Bellou je veľká, čo poviete?

Väčší problém, ktorému mladí rodičia musia čeliť je doposiaľ neznámy dôvod, prečo ich ratolesť nechce rásť. Podstúpili už niekoľko genetických testov a pátrajú, po kom zdedila útlu stavbu tela. Na svoj vek je veľmi drobunká, vyzerá ako bábika. “Stretla som sa aj s názorom, že v kočiari vozím iba plastovú bábiku,” dodáva Phillipa.

Obaja partneri v súčasnosti zakladajú nadáciu pre pomoc deťom s problematickou diagnózou, kam patrí aj Bella. Nadáciu nazvali “Syndromes without a name” – teda Syndrómy bez mena.

Zdroj: www.thesun.co.uk, www.telegraph.co.uk | Foto: www.flicr.com, www.facebook.com, www.huffingtonpost.co.uk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ajka
V tomto živote som žena. Matka dvoch teenagerov, šéfka, kuchárka, sem-tam krajčírka, upratovačka, lekárka a keď treba, odborníčka na všetko. Ani ja nečítam návody, nemyslím na to, čo bolo, ani na to, čo bude. Žijem tu a teraz a viem jedno - nemôžete dať životu krajší dar, ako vlastné šťatie.