autista

“Prečo práve ja a môj syn? Smútok, hnev, prijatie, tým všetkým som si ako rodič autistického dieťaťa prešla aj ja. Naša cesta bola a stále je ako prechádzka po krivoľakých cestách, raz sme hore a raz dolu. Milujem ho nadovšetko a neprejde deň, aby som sa nebála o jeho budúcnosť. Sú dni, kedy je pre nás ťažké ľúbiť sa navzájom, aj keď láska nikdy z našich životov neodišla,” píše o svojich pocitoch Kate Miller-Wilson, mama autistického chlapca.

Najväčším darom synovho autizmu je pre ňu, že síce nebude matematický génius, ani kúzelník, ale má jedinečný spôsob, akým sa dokáže pozerať na svet okolo seba. A ich každodenný život sa jej podarilo pretaviť do nádherných a veľmi výnimočných fotografií s komentármi, aké stojí za to si prečítať.

autista

Tvoj odraz, ktorý sa pozerá priamo na mňa, pre mňa znamená strašne veľa. Nikdy to nerobíš, a aj keď ťa nesmierne milujem takého, aký si, dala by som čokoľvek, aby som mohla objať tvoj odraz v tomto skle.

autistaPočuješ šepot trávy tak, ako to ja nikdy nedokážem.

autista

Synček, často mám z nás dvoch presne takýto pocit. Každý stojíme na jednej strane bariéry, a aj keď sa navzájom vidíme a počujeme, nemôžeme sa jeden druhého úplne dotknúť.

autistaJedným z tvojich úžasných schopností je plne sa na veci sústrediť, vtedy dokážeš dostať zo seba všetko. A presne o to isté sa každý deň snažím aj ja v našom vzťahu.

autista

Si pre mňa tá najkrajšia sova na svete, ktorá ukrýva svoju hlávku pod krídlom. Táto fotka je len pre teba, lebo viem, ako veľmi ťa sovy fascinujú.

Niektoré dni sú veľmi, veľmi ťažké. Začíname ich tvojim krikom, ako veľmi ma nenávidíš. Vtedy mávam pocit, že som ako mama zlyhala, no tiež viem, že prídu dni, kedy ti budem môcť opäť ukázať svoju lásku k tebe.

autista

Občas je to medzi nami naozaj dramatické a stojí ma to veľa síl, kým ťa vypravím do školy, alebo nájdeme spoločnú reč o tom, čo bude dnes na večeru. No som tu pre teba, aj keď sa na seba hneváme a verím, že ty to vieš.

autistaautista

autista

autista

autista

autista

autista

autista

autista

autista

autista

Zdroj: boredpanda.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Lucia B
Pozerám sa na svoje dve slniečka a viem, že boli tým najlepším rozhodnutím, aké som kedy urobila. Zmenili môj život od základov a aj keď si často myslím, že som ich veľa naučila, pravdou je, že oni ma toho naučili omnoho viac.