Zdravie Zdravie dieťatka Malá Anna sa narodila so vzácnym ochorením: Bez TOHTO by zomrela!

Malá Anna sa narodila so vzácnym ochorením: Bez TOHTO by zomrela!

Niet väčšej radosti, ako keď sa narodí zdravé dieťatko. Avšak nie všetci rodičia majú takéto šťastie a po pôrode je všetko inak. To bol aj prípad dievčatka menom Anna. Starostlivá mama ju musí kúpať niekoľkokrát denne, inak by mohla zomrieť. Má diagnózu, s ktorou žije už viac ako rok.

 

Mamička Jennie bola presvedčená, že bude mať zdravé dievčatko, keďže jej tehotenstvo prebehlo bez problémov. Avšak krátko po pôrode zostali lekári v šoku. Jej malá Anna sa narodila s nevšednou chorobou zvanou ichtyóza typu Harlekýn.

V praxi to znamená, že dievčatko má extrémne suchú pokožku na celom telíčku a tá sa neustále vysušuje, praská a robia sa na nej ranky. Ide o vzácne ochorenie spôsobujúce ťažkosti s dýchaním a prijímaním potravy. V minulosti sa takéto deti dožívali niekoľko dní. S pokročilými skúsenosťami lekárov sa takýto ľudia dožijú desiatky rokov.

Jennie sa rozhodla vzdať práce a je s dcérkou doma a poskytuje jej potrebnú starostlivosť. Niekoľkokrát do dňa sa musí kúpať, natierať mastičkami. Liečba musí byť intenzívna, pokožku treba neustále hydratovať. Aj napriek ťažšiemu detstvu je malá Anna zlaté a usmievavé dievčatko a svojej mamičke robí veľkú radosť.

Zdroj: facebook.com / Hope for Anna, cas.sk | Foto: facebook.com /Hope for Anna