Uplynulé Vianoce boli pre rodinu štvorročného dievčatka ako z najhoršieho sna. Všetko sa začalo chrípkou ale následky boli hrôzostrašné. Malá Jade doslova bojovala o svoj život a jej rodičia netušili, či ju vôbec ešte budú vidieť živú. Všetko sa to dialo v čase, keď v USA prebiehala chrípková epidémia.

23. decembra dal otec dcérku spať a zdalo sa, že ide o bežné ochorenie a na druhý deň budú môcť odísť za starými rodičmi, aby spoločne oslávili vianočné sviatky. Všetko ale bolo inak. Keď ráno rodičia chceli Jade zobudiť, vôbec nereagovala a bola ako v ohni. Zároveň sa celá triasla. Záchranári ju letecky previezli na špecializované oddelenie. Tam sa rodičia dozvedeli, že došlo k poškodeniu mozgu a ich dcérka sa už možno nezobudí.

Nasledujúce dni ležala na JIS-ke a neurologička nariadila liečbu steroidmi. Našťastie tie začali fungovať a opuchy mozgu sa zmiernili. 5. januára konečne po dlhých dňoch prehovorila a rodičia si aspoň trochu vydýchli. Potom však prišla smutná správa, že časť mozgu zodpovedajúca za zrak sa nezregenerovala a až za 3 až 6 mesiacov zistia, či sa 4-ročnej Jade vráti zrak.

Podľa neurologičky môže mať dievčatko v budúcnosti vývojové chyby ako poruchy učenia. Rodičia malej bojovníčky sú však určite radi, že ich dievčatko prežilo a to je to najdôležitejšie.

Zdroj: tvnoviny.sk, Facebook / Amanda Phillips | Foto: Facebook / Amanda Phillips