Vo februári 2018 sa im radikálne zmenil život! Všetko to začalo obyčajnou chrípkou a vyústilo to do hrozivého ochorenia. Podľa štatistík má šancu na prežitie len jeden z troch s touto diagnózou. Práve chrípka u štvorročného chlapca spustila autoimunitné ochorenie.

Je to Leighov syndróm a na celom svete je známych len 150 takýchto prípadov. Vo februári 2018 chlapca odviezla z domu sanitka, pretože sa cítil zle. Rodičia s malým Blakeom boli na pohotovosti už dva dni predtým, no poslali ich preč s tým, že ide o vírus. Jeho stav sa ale striedavo menil, raz bolo lepšie a raz horšie.

Keď ho priviezla sanitka do nemocnice, lekári ho museli uviesť do kómy, chlapec nejedol, nepil a hovoril nezrozumiteľne. Nevedeli, čo mu je, až napokon určili jeho ťažkú diagnózu. V kóme ležal dva týždne, 5 mesiacov bol v nemocnici a potom nasledoval presun do rehabilitačného centra.

Jeho nevlastný otec dokonca kvôli tomu, aby mohol byť s Blakeom v nemocnici, stratil prácu. Dvaja starší súrodenci boli v opatere starých rodičov. Rodina sa snaží vyzbierať potrebné peniaze na jeho liečbu a aj napriek malým pokrokom neprestávajú cvičiť a veria, že Blake nad ochorením zvíťazí.

Zdroj: tvnoviny.sk, hulldailymail.co.uk | Foto: facebook / Kirsty Hostick