Zdravie Zdravie dieťatka Mama 8-mesačnej dcéry sa hnevá: Osýpkami ju nakazilo nezaočkované dieťa!

Mama 8-mesačnej dcéry sa hnevá: Osýpkami ju nakazilo nezaočkované dieťa!

Tak ako majú mamičky rôzne názory na výchovu, rozdeľujú sa aj v téme očkovania. Do skupiny mamičiek, ktorá je za vakcináciu detí, patrí aj mama 8-mesačnej dcérky. Všetky svoje deti dala zaočkovať, bohužiaľ práve najmenšia Shira ešte nedosiahla vek na to, aby mohla byť očkovaná proti osýpkam. A práve tie dostala.

 

Mama Fainy žije so svojou rodinou v Izraeli a práve tu sa začali šíriť osýpky, pretože klesá počet zaočkovaných. Malá Shira ochorela v decembri, z príznakov podobných viróze sa ale vykľulo toto vážne ochorenie. Na jej tele sa objavili červené škvrny a to aj v ústach alebo medzi prstami.

Na Facebook napísala, čo si o tom myslí:

Dievčatko bolo zoslabnuté, nedokázalo sa najesť a slabo dýchalo. Je pochopiteľné, že Fainy sa zľakla a s dcérkou išli do nemocnice, kde boli izolované. V čase, keď boli v nemocnici a mama prežívala ťažké chvíle, v náročnom rozpoložení napísala na Facebook status, v ktorom sa obula do tých, čo neočkujú deti:

“Poďme sa na chvíľu venovať slobode pre tých, ktorí veria, že očkovanie je satan a zdroj všetkého zla. Môžeme povedať, že majú právo veriť v čokoľvek, ale mali by sme tiež hovoriť o cene, ktorú za to platia iní. Hanbíš sa za to, že nie si očkovaný? Nie? Tak potom by si mal nosiť verejne označenie, že nie si zaočkovaný a dať mi na výber, či sa s tebou budú moje deti hrať alebo nie.” 

Od tejto skúsenosti už ubehli štyri mesiace a malá Shira už má rok. Začala chodiť a je našťastie v poriadku. Avšak, podľa lekárov môžu prísť aj v budúcnosti komplikácie. Sedem až desať rokov po prekonaní osýpok by sa mohla u dievčatka vyvinúť sklerotizujúca panencefalitídá, teda smrtiaca porucha mozgu.

Na status nahnevanej mamy reagovalo viac ako 4000 ľudí. Ako pri každej téme polarizujúcej spoločnosť, aj tu boli komentáre pozitívne aj negatívne.

Tu si môžete pozrieť celý príbeh:

Zdroj: youtube.com, tvnoviny.sk | Foto: facebook, youtube.com